Vēl var paspēt ieteikt Gada vārdu, nevārdu un spārnoto teicienu

Glābējsilīte. Talkot. Ēnstrādnieks. Draugoties. Smacenis. Mēstule. Zīmols. Šie vārdi visi agrāk bijuši “Gada vārdi”, bet kā būs šogad?

Vēl līdz 11. janvārim iespējams nominēt 2010. gada Gada vārdu, nevārdu un spārnoto teicienu, ziņo Maija Sinka, Rīgas latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopas (LVAK) koordinātore.

Gada vārds, ka rakstīts LVAK aptaujas paskaidrojumā, ir “spilgtākais un trāpīgākais pēc latviešu valodas likumībām veidotais vārds, kas pirmo reizi izskanējis, kļuvis populārs vai populāritāti atguvis 2010. gadā, vai arī jau pazīstams vārds, kas lietots ar šim gadam raksturīgu jaunu vai īpašu nozīmi”.

Savukārt Gada nevārds ir “visnejēdzīgāk darinātais vai visnevajadzīgāk no citas valodas aizgūtais vārds, kas parādījies vai manāmi izplatījies 2010. gadā, vai arī jau pazīstams vārds, kas šajā gadā plaši lietots ar visneiederīgāk vai visnevajadzīgāk sagrozītu nozīmi (piemēram, pēc citu valodu parauga)”.

Bet Gada spārnotais teiciens ir “spilgtākais vai dīvainākais teiciens, kas īpaši bieži lietots vai sevišķi pamanīts 2010. gadā”.

2010. gada vārdu, nevārdu un spārnoto teicienu vērtētāji būs lingvisti un valodas praktiķi no trim organizācijām – LVAK, Latvijas Rakstnieku savienības un Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisijas. Rezultātis paziņos preses konferencē 18. janvārī.

Gada vārdu, nevārdu un spārnoto teicienu var ieteikt līdz 11. janvārim raksto e-pastu uz gadavards@inbox.lv.

Sīkāka informācija par LVAK darbību atrodama interneta lapā lvak.wordpress.com.

Andris Straumanis is a special correspondent for and a co-founder of Latvians Online. From 2000–2012 he was editor of the website.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *