Ženēvas latviešu skola aug

2011.gada 16.janvārī Ženēvas latviešu skolas lielajiem brāļiem un māsām pievienojusies arī latviešu mazuļu grupa. Rotaļu grupā tiek aicināti latviešu bērni vecumā no viena līdz diviem gadiem. Šiem bērniem kopā ar viņu māmiņām un tētiem būs iespējams pavadīt laiku latviskā vidē, šim vecumam piemērotās spēlēs un rotaļās. Bērniem tā būs iespēja tikties ar citiem mazuļiem, kuru ģimenē skan latviešu valoda. Ne visi bērni viena, divu gadu vecumā jau raiti runā, it sevišķi, ikdienā uzturoties vidē, kur skan vienlaikus vairākas valodas. Tāpēc vecākiem tiks dota iespēja atkārtot jau piemirstās šūpuļdziesmas, pirkstiņrotaļas un mazu bērnu skaitāmos pantiņus.

Mazuļu grupas nodarbības vadīs Ženēvas latviešu skolas vadītāja un skolotāja Dace Mažeika.

Ženēvas latviešu skola darbojas kopš 2009. gada septembra Latvijas pastāvīgās pārstāvniecības ANO telpās. Papildus mazuļu grupas izveidei, šā mācību gada otrajā pusē skolas skolēniem pievienojušies vēl divi bērni mazā un vidējā vecuma grupā. No divpadsmit bērniem, kas sāka mācības pirms pusotra gada, pašlaik mācīties gribētāju skaits ir pieaudzis līdz divdesmit skolēniem.

Latviešu bērnu mācības Ženēvā iespējamas ar Latvijas pastāvīgās pārstāvniecības ANO atbalstu, nodrošinot nodarbībām nepieciešamās telpas. Savā darbā skolotājas izmanto PBLA un Latviešu Valodas aģentūras nodrošināto informāciju un diasporas skolotāju seminārā iegūtos mācību materiālus un zināšanas.

—Dace Mažeika

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *