„Mazā Letiņa” mācību gada noslēgums

Kā allaž jautrā un priecīgā gaisotnē, 25. maija pēcpusdienā norisinājās LBĪ Mūzikas studijas – skolas „Mazais Letiņš” sezonas noslēguma ballīte. Šogad „Mazais Letiņš” ir kļuvis sešus gadus vecs, un šo gadu laikā tas no dziedošu bērnu grupas ir izaudzis par Mūzikas studiju – skolu ar vairākām klasēm. Ar šo mācību gadu tajā līdz ar skolas dibinātāju un vadītāju Ingūnu Grietiņu, darbojas vēl četri mācībspēki – skolas pārzine Rasa Stonkus un skolotājas Zane Lamberte, Vineta Makšus un Evita Makšus.

Uzrunājot visus svētku dalībniekus, Ingūna Grietiņa pauda patiesu prieku par bērnu centību, apzinību, izaugsmi. Paldies tika teikts gan visiem skolotājiem, gan bērnu vecākiem. Tikai cieša sadarbība, nereti uzupurēšanās un ziedošanās, dod rezultātu. Aizvadītā sezona „Mazajam Letiņam” bijusi ļoti bagāta skaistiem, nozīmīgiem koncertiem, pasākumiem. Jau oktobrī bērni piedalījās un guva panākumus talantu konkursā „Protu? Protu!”, kas norisinājās Limerikā. „Mazais Letiņš” ir dziedājis un muzicējis gan Latvijas Republikas 95. gadadienai veltītajā koncertā Mansion house, gan Ziemassvētku ieskaņas ballē „Baltā jasmīna stāsts no mājām”, gan „Christmas Open Day” Īrijas Nacionālajā muzejā, gan Īrijas populārajā kultūras festivālā „TradFest” un, protams, ar lepnumu un prieku palīdzējis nest Latvijas vārdu pasaulē, piedaloties Latvijas Kultūras dienās Dublinā Temple bar. Paldies Ingūnai Grietiņai un pārējām skolotājām par mīlestību un milzu ieguldīto darbu „Mazā Letiņa” izaugsmē!

Šī mācību gada absolventu skaits ir rekordliels – veseli 37 dalībnieku, no 3 gadu vecuma līdz pat 30 gadu vecumam. Katru Ingūna Grietiņa sveica ar sev raksturīgo mīļo smaidu, laba vēlējumiem, kā arī īpaši sagatavotu liecību par veiksmīgu mācību programmas apguvi un apzinīgu dalību koncertos. Katram audzēknim sveicienu kūciņu veidā sniedza Merci Beaucoup Cakes un tētu sagatavotais atspirdzinošais svētku dzēriens. Savukārt izklaides daļā, skolotājas Vineta un Evita Makšus bija sagatavojušas vēlējumu kamolīti, kuru audzēkņi varēs izlasīt uzsākot nākošo mācību gadu. Lielākie nākamā gada plāni „Mazajam Letiņam” ir gatavošanās un piedalīšanās 2015. gada jūlijā XI Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos Latvijā, Rīgā.

Lai visiem bērniem, vecākiem, skolotājiem skaista un saulaina vasara! Uz tikšanos rudenī!

 

Ilze Barkus dzīvo Īrijā un ir latviešu nedēļas nogales skolas "Saulgriezīte" skolotāja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *