Vēstnieks Pēteris Kārlis Elferts sveiks tautiešus Rietumkrasta Dziesmu svētkos ASV

No 3. līdz 7. septembrim speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājums Pēteris Kārlis Elferts vizītes laikā Amerikas Savienotājās Valstīs (ASV) apmeklēs XVI Rietumkrasta dziesmu svētkus Sanhosē un tiksies ar tautiešiem, kā arī uzstāsies ar referātu Stenfordas Universitātes Hūvera institūtā.

„Latvijas kultūras mantojums dzīvo tālu aiz Latvijas robežām. Latviešu dziesmas, dejas un tradīcijas turpina vienot mūsu tautu plašajā pasaulē. Imants Ziedonis ir rakstījis, ka Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties. Esmu pārliecināts, ka mūsu tautas tradīcijas tiks celtas godā šogad svētkos Sanhosē, vienojot Kalifornijas un Rietumkrasta latviešus,” pauž viedokli Pēteris Kārlis Elferts.

XVI Rietumkrasta dziesmu svētkos Kalifornijas štatā pulcēsies koristi un dejotāji no Amerikas, Austrālijas, Kanādas, Īrijas, Luksemburgas un Latvijas.

Vizītes laikā ASV P. K. Elferts 4. septembrī Stenfordas Universitātes Hūvera institūtā uzstāsies ar referātu „Protests un nevardarbīgā pretošanās: cīņa par Baltijas valstu neatkarību”.  Vēstnieks stāstīs par baltiešu publiskajām akcijām un demonstrācijām Ziemeļamerikā, Austrālijā un Eiropā, kuras notika no 1968. līdz 1991. gadam. P. K. Elferts pats aktīvi līdzdarbojās šajos notikumos, kuru mērķis bija pievērst uzmanību Baltijas valstu okupācijai.

Vēstnieks Hūvera institūtā varēs apskatīt arhīva materiālus, dokumentus un fotogrāfijas par Baltijas valstu vēsturi, kā arī apmeklēs Stenfordas Universitātes bibliotēku, lai iepazītos ar Baltijas krājumu.

Ārlietu ministrijas preses dienests.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *