Veidojam jaunu resursu izglītībai ārzemēs

Nesen saņēmu e-pastu no vienas ASV latviešu skolas skolotājas, kas lūdza lai viņas paziņas un paziņu paziņas aizsūta pastkartīti no savas dzīves vietas viņas latviešu skolas klasītei. Iemesls ir tāds, ka klasīte šogad mācās par dažādām pasaules malām, kur latvieši dzīvo. Bērni priecāsies katru nedēļu saņemt pastu, un reizē sapratīs kur tik nedzīvo latvieši tā kā viņi paši. Cerība ir, ka klasīte saņems pastkartītes no visas pasaules, jo latviešus taču var atrast visur!

Latvians Online ir iesācis līdzīgu projektu. Sadarbībā ar Pasaules brīvo latviešu apvienību, Latvians Online veido vietu tīmeklī veltītu latviešu izglītībai ārzemēs – visās pasaules malās. Šī ir vieta, kur latviešu skolu skolotāji no visas pasaules varēs “grass roots” veidā sazināties, iepazīties, piedalīties diskusijās un izmainīties ar idejām. Varēs pārrunāt latviešu skolu un izglītības problēmas, un palīdzēt viens otram atrast tām risinājumus. Ar laiku varēs pat dalīties ar mācību materiāliem PDF formātā. Šis būs lielisks līdzeklis skolotājiem dalīties ar savu pieredzi!

Bet ne tikai skolotājiem ir laba pieredze – vecākiem arī ir. Izglītības diskusiju forumā vecāki arī varēs savā starpā sarakstīties un pārrunāt problēmas, risinājumus un idejas. Kā motivēt bērnus uz latviešu skolu? Kur var dabūt jēdzīgas filmas latviešu valodā? Kā latviskot savu ģimenes dzīvi?

Latvians Online un PBLA izglītības lapa veido pilnīgu un cik vien iespējams aktuālu sarakstu ar visām ārzemju latviešu skolām un latviešu valodas mācīšanās iespējām. Te būs iekļauta ne tikai kontaktinformācija, bet pēc iespējas arī mazliet sīkāks apraksts par katru skolu. No sākuma koncentrēsimies uz jau esošām latviešu pamatskolām. Bet pēc neilga laika ceram šo lapu paplašināt un ievietot arī informāciju par augstskolām un ārpus skolu valodas mācīšanās iespējām, piemēram, par privātskolotājiem, kas pieņem pieaugušus valodas skolniekus.

Protams, lai šis projekts atbilstu savam potenciālam, mums ir vajadzīga jūsu palīdzība.

Tāpēc, lūdzu, ieskatieties forumā un ierakstiet paši kādu jautājumu vai ierosinājumu citiem bērnu vecākiem vai skolotājiem! Sūtiet mums darba lapas un citus materiālus, ar kuŗiem esat ar mieru dalīties, lai varam sākt veidot mācīblīdzekļu datu bāzi! Un sūtiet mums informāciju par jūsu vietējo latviešu skolu vai bērnudārzu! Ne tikai par jau 50 gadus eksistējošām trimdā izveidotajām skolām, bet arī par nesen izveidotajām skoliņām….par skolām Krievijā, par skolām Rietumeiropā, par skolām Dienvidamerikā, par skolām tādās vietās, kur nekad neiedomātos, ka ir latviešu skola.

Mudinam jūs palīdzēt veidot šo lapu. Tā veicinās mums pilnveidot latviešu izglītību ārzemēs, uzturēt latviešu valodu un nodot to mūsu bērniem.

One thought on “Veidojam jaunu resursu izglītībai ārzemēs

  1. Bravo, Amanda. Latvieshu izglitiba, “2.0”. Nudzersijas latvieshu skola piedalas “lasishanas labdaribas” projektaa (“Readathon”) katru gadu, lai veicinatu bernu latvieshu izglitibu, un pie reizes ari palidzetu ar finansialu atbalstu kadam labdaribas nolukam. Citu reizi izpalidzeja latvieshu berniem Sibirijaa. Shogad, kopa ar 4 citam skolam ASV (Bostona, Jonkeros, Milvokos, Cikaga), lasishanas projekts palidz Marca Braunfelda gimenei no Bostonas, jo Marcis ir bijis diagnozets ar audzeju smadzenee. Vins ap Ziemassvetkiem izcieta otro operaciju, kura bija sekmiga, tacu pashreiz arstejas ar starojumiem un kimisko vielu zaaleem. Vins nevares vairakus meneshus stradat, un projekts palidzes vina gimenei izturet vina atkopshanas periodu. Marcha 2 berni iet Bostonas skolaa, un 5 berni no vina masu gimeneem piedalaas Nudzersijas skolaa. Es uzaicinu citam latvieshu skolam pieteikties shim labdaribas projektam! Projektu organizeja Anita Bataraga, musu parzine, un vina var nodot ieteikumus citiem. Lai uzzinatu vairak par Marci, apciemo timekli http://www.carepages.com, izveido brivu kontu, un uzluko lapu “Marcis”. Aldis J.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *