Vasaras nometnes bērniem atrodamas arī Latvijā

Ja Tu esi “trimdas latvietis”, kur Tu iepazinies ar visvairāk citiem latviešu bērniem? Droši vien kādā nometnē. Vai tie bija Mežvidi, vai Saulaine, vai Tērvete, daudzas tās pašas nometnes vēl darbojas un ir labi pazīstamas ārzemju latviešiem. Bet jaunajai paaudzei durvis ir arī atvērtas uz Latviju. Tur taču arī notiek vasaras nometnes! Ja jūs ar visu ģimeni dodaties uz Latviju šovasar, apsveriet iespēju jūsu bērnam piedalīties kādā Latvijas nometnē. Tas būs ne tikai jauki pavadīts laiks, bet arī lieliska iespēja bērnam iepazīties un sadraudzēties ar latviski runājošiem vienaudžiem.

No praktiskā viedokļa skatoties, ir ieteicams uz Latviju paņemt līdzi izziņu no ģimenes ārsta par jūsu bērna veselības stāvokli, ieskaitot informāciju par saņemtajām potēm un saskarsmi ar infekcijas slimniekiem, ja tāda bijusi. Ieteicams arī potēties pret ērču encefalītu.

Seko saraksts ar dažām šīs vasaras nometnēm Latvijā. Dažās regulāri piedalās ārzemju latviešu bērni; citās piedalās lielākoties vietēji bērni. Šis ir tikai daļējs saraksts, kuru papildinās kā ienāk ziņas par jaunām nometnēm. Lūdzu, ja jums ir zināmas citas nometnes Latvijā, kas ir piemērotas ārzemēs dzīvojošiem latviešu bērniem, atsūtiet ziņu uz Latvians Online, un nometni pievienos sarakstam. Tāpat, ja jums ir atsauksme vai personīga pieredze ar kādu no šīm bērnu nometnēm, lūdzu to uzrakstiet mūsu forumā, lai citiem vecākiem būtu pilnīgāks priekšstats par iespējām.

Eiropas vasaras skola

Šovasar EVS notiks no 27. jūlija līdz 10. augustam, Ogres rajona Līčupē. EVS iesākās 1979. gadā Vācijā, bet sākot ar 1995. gadu “pārcēlās” uz Latviju. Nometnes mērķis ir palīdzēt bijušiem trimdas bērniem atrast “savu Latviju”, paši savām acīm, nevis caur vecāku brillēm. Apmēram trešdaļa līdz puse no dalībniekiem tomēr ir dzimuši vai auguši Latvijā, lai jauniešiem no dažādām vidēm būtu iespēja vienam ar otru iepazīties un sadraudzēties. Nometnē piedalās ap 45 jauniešu no 11 līdz 16 gadu vecumam, kurus tad sadala trīs vecuma grupās. Mācību stundas notiek latviešu valodā, vēsturē, ģeogrāfijā un folklorā. Ir arī dziedāšanas, tautas deju, sporta un cita veida nodarbības, ieskaitot vairākus amatus un rokdarbus. Maksa ir LVL 170 ar atlaidēm par vairākiem bērniem no vienas ģimenes. Vietu skaits ir ierobežots; tāpēc rīkotāji lūdza visus interesentus pieteikties jau līdz 30. aprīlim, sazinoties ar Airu Priedīti, Čiekurkalna 2.līnija 16, LV-1026, Rīga, vai aira.priedite@inbox.lv. Sīkāka informācija atrodama mājas lapā www.eiropasvasarasskola.net.

Mantojums

Nometne “Mantojums” 2008. gadā notiks no 13.-22. jūlijam Limbažu rajona Katvaros. Nometne “Mantojums” notiek jau 16. gadu. To dibināja Ingrīda Mieme no Ņujorkas kopā ar pašreizējo nometnes administratori Anitu Stukāni. Mieme vēl arvien palīdz nometnes rīkotājiem ar padomiem un katru gadu tajā viesojas. Nometnē piedalās ap 120 bērnu no 7 līdz 15 gadu vecumam. Bērnus sadala mazākās grupās pa vecumiem. Dalības maksa ir LVL 100. Tajā iekļauta ēšana 5 reizes dienā, transports uz un no nometnes, dalība dažādos pulciņos (zīmēšana, koka darbi, ādas apstrāde, keramika, rokdarbi, aušana, dziedāšana, u.c.), sporti, peldēšanās un ekskursijas. Sīkākai informācijai un reģistrācijas lapai skatīties www.sencumantojums.lv.

MarieN Studio vasaras nometnes

Dziedātājas Marijas Naumovas bērnu un jauniešu studija MarieN arī piedāva vasaras nometnes. Četri nometnes posmi (visi vienas nedēļas garumā jūlijā) notiek atpūtas kompleksā “Zirga smaids” netālu no Zilupes Latgalē. Nometnē bērni un jaunieši no 7 līdz 18 gadiem apgūs dažādu deju tehnikas pamatus un vokālās prasmes. Bez nodarbībām katras dienas plānā ir arī peldēšanās, sauļošanās, sporta aktivitātes, disenītes un klusā stunda atpūtai. Vienu dienu veltīs zirgiem un izjādēm, cita diena veltīta pirtij. Šī gada jaunums ir ekskursija uz keramikas darbnīcu. Nometnes maksa ir LVL 180. Pieteikšanās līdz 1. jūnijam zvanot uz +371 6731 3404 vai rakstot uz studio@marien.lv. Sīkāka informācija atrodama interneta lapā www.marien-studio.lv.

Mirandas nometnes

Lielākais bērnu nometņu organizators Latvijā “Mirandas nometnes” rīko nometnes ar dažādām tēmām visu vasaru. Šīs vasaras piedāvājumā ir “Nometne Harija Potera faniem”, “Spoku mednieku nometne mazajiem Skubī-dū faniem” un “Piedzīvojumu meklētāji” Jūrmalā un Gulbenes rajonā. Sīkāka informācija un pieteikšanās anketas atrodamas Mirandas mājas lapā www.mirandasnometnes.lv.

Rīgas Danču kluba nometne

Šovasar Rīgas Danču kluba tradicionālo deju jeb danču nometne notiks no 21.-24. augustam Zemgalē (vieta vēl tiek precizēta). Nometne ir veltīta tradicionālo deju un danču klubu tradīciju izzināšanai un popularizēšanai, dejotāju un spēlmaņu prasmju uzlabošanai, kā arī lai attīstītu savstarpējo sadarbību tradicionālās dejas aktīvistu vidū. Nometnē apgūst ne tikai latviešu, bet arī kaimiņtautu dančus, un ir iespēja arī mācīties tradicionālās dziedāšanas un mūzikas instrumentu spēlēšanas pamatus. Katru vakaru, protams, liela sadancošana. Bērniem jaunāki par 18 gadiem piedalīšanās tikai kopā ar vecāku vai citu aizbildni (nometnē nav vecuma ierobežojuma – piedalās arī studenti un pieaugušie). Vairāk informācijas atrodama Rīgas danču kluba mājas lapā www.folkdance.lv, rakstot uz e-pastu dancuklubs@gmail.com, vai zvanot Valdim Putniņam (+371 2651 4627).

Saulessvece

Saulessveces nometnes divi posmi notiks no 21.-30. jūlijam un no 4.-13. augustam. SIA “EŽI Pasākumu aģentūra” rīko piedzīvojumu un atpūtas nometni “Saulessvece” bērniem no 7 līdz 16 gadu vecumam atpūtas kompleksā „Rakši” netālu no Cēsīm. Tajā var sagaidīt dažāda veida aktivitātes un jautrības, radošas darbnīcas un jaunu iemaņu apgūšanu. Bērni piedalīsies pārgājienos un laivu braucienos un rīkos karnevālu un teātri. Vakaros ugunskuri, dejas un citas izklaides. Dalības maksa ir LVL 300 un ieskaita četras maltītes dienā. Sīkāka informācija atrodama www.ezi.lv.

Saulgriežu Vasaras vidusskola

2008. gadā Saulgriežu Vasaras vidusskola notiks no 13. jūlija līdz 2. augustam Alsviķos, netālu no Alūksnes. Nometnē piedalās 14-17 g. jaunieši no Latvijas un ārpus tās. Dalības maksa ārzemju jaunietim par trim nedēļām ir USD 500. SVV programmas pamatideja gūta no Gaŗezera vasaras vidusskolas Mičiganā, ASV. Tajā paredzēta valodas mācība, literatūra, kultūras mantojums, dabas zinības, novadpētniecība, vēsture, ētika un reliģija, psiholoģija, koris, tautas dejas, politika un sabiedrības zinības, šovasar ar uzsvaru uz Alūksnes rajonu. Arī paredzētas sporta nodarbības, stikla māksla, galdniecība, šūšana, ādas apstrāde, tekstila māksla, orientēšanās, literārais pulciņš, redakcija un teātris. Vakaros svecīšu dievkalpojumi, ugunskuri, šķēršļu gājieni un danču vakari. Pieteikšanās līdz 24. maijam. Sīkākai informācijai un pieteikšanas lapām rakstīt Ilzei Kreišmanei, kdc@latnet.lv.

Smailes nometnes

Rīgas Bērnu un jauniešu centrs “Smaile” piedāvā divas nometnes šovasar Salacgrīvā: “Bizoņu vasara” (indiāņu tēma) no 8.-20. jūnija un “Zelta ālants 2” (acteku tēma) no 6.-19. jūlijam. Tās ir domātas bērniem no 9 līdz 16 gadu vecumam un maksā LVL 150. Sīkākai informācijai un lai pieteiktos sazināties ar BJC Smaile, Maskavas iela 279/7, Rīga, tālr. +371 6726 9762 vai +371 2636 7197. Informācija atrodama arī Smailes mājas lapā www.smaile.lv.

Tik un tā (Latvija ir visskaistākā)

Liepājas Bērnu un jauniešu centrs šovasar jau 6. reizi aicina skolēnus uz Vērgales atpūtas bāzi piedalīties radošajā atpūtas nometnē “Tik un tā (Latvija ir visskaistākā)” no 9.-14. jūnijam. Katra diena būs pilna darbību, aktivitāšu un pārsteigumu. Programma tāda, lai bērni varētu iepazīt savu tuvāko un tālāko apkārtni caur dažādām izjūtu spēlēm, iepazīties ar Latvijas dabu, ļaudīm, tradīcijām darboties radošajās un mākslas darbnīcās, piedalīties sporta aktivitātes, doties “nakts trasītē” un izklaidēties ar vienaudžiem. Nometnes laika aktivitāšu apkopojums vienā grandiozā gala pasākumā. Dalībnieku vecums 7-14 gadi; dalības maksa LVL 55; pieteikšanās līdz 20. maijam. Informācija un pieteikšanās: Liepājas BJC, Peldu iela 5, Liepāja, tālr. +371 6342 7483, +371 6342 7462 vai +371 2920 5773, e-pasts liepajas_bjc@e-apollo.lv.

3×3

3×3 nometnes ir domātas visiem vecumiem, ne tikai bērniem un jauniešiem. Visa ģimene var piedalīties nometnē, baudīt interesantas nodarbības, iemācīties daudz ko jaunu, iepazīt agrāk nezināmu Latvijas stūrīti un izveidot jaunas draudzības. Pieaugušie piedalās ievirzēs, kurās tie mācās rokdarbus vai amatus vai pārrunā politiku, literatūru, folkloru, vēsturi un citus tematus. Bērniem pa to laiku notiek savas nodarbības un izpriecas, kurās tie arī iegūst zināšanas par latviešu tradīcijām. Īpaši populāras ir bijušas “vilku mācības” vecākiem bērniem. Sīkākai informācijai skatīties www.3×3.lv zem “Jaunumi”. Šovasar Latvijā notiek divas 3×3 nometnes: Malnavā (Ludzas rajonā, tuvu Krievijas robežai) no 29. jūnija līdz 6. jūlijam, un Zaļeniekos (pie Jelgavas) no 13.-20. jūlijam. Būs arī divas 3×3 nometnes ASV.

One thought on “Vasaras nometnes bērniem atrodamas arī Latvijā

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *