Uzaicinājums uz dalību 1. Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumā

Šajā nedēļas nogalē Latvija atzīmēs 94. neatkarības gadadienu. Ko mēs katrs šajos svētkos gribam Latvijai novēlēt? Un ko mēs katrs varam Latvijai tās neatkarības gadadienā uzdāvināt?

Dzīvodami dažādās pasaules valstīs, bet tomēr jūtot savu piederību Latvijai, mēs tai varam dot to vērtīgāko, kas mums katram ir – unikāla, starptautiskās skolās iegūta izglītība un bagātīga pieredze, vērtīgas prasmes un iemaņas, inovatīvas idejas un radoša enerģija.

Lai nodrošinātu visā pasaulē dzīvojošiem latviešiem iespēju satikties, apmainīties ar idejām un pieredzi, veidot sadarbības projektus un tādā veidā dot savu ieguldījumu Latvijas ekonomikas izaugsmē, mēs aicinām ikvienu latviešu profesionāli 2013. gada jūlijā gaidāmo XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku laikā uz satikšanos Rīgā pirmajā Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumā.

Pirmais Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums notiks no 2013. gada 2. līdz 4. jūlijam, uz ko aicinām ikvienu latviešu izcelsmes uzņēmēju, inženieri, rūpnieku, ražotāju, zinātnieku, dizaineri, ar radošām industrijām vai ar uzņēmējdarbību saistītu profesionāli.  Foruma mērķi ir šādi – veicināt savstarpēju saziņu un sadarbības projektu veidošanos starp dažādu uzņēmējdarbības nozaru pārstāvjiem Latvijā un pasaulē; veicināt investīciju un zināšanu kapitāla piesaisti Latvijai; veicināt ārvalstu investīcijām pievilcīgas un godīgas uzņēmējdarbības un tiesiskās vides izveidi Latvijā, kā arī stiprināt ārpus Latvijas dzīvojošo latviešu saikni ar Latviju un veicināt to līdzdalību Latvijas saimnieciskās izaugsmes procesā.

No krīzes apstākļiem smagi skartas valsts Latvija šobrīd ir kļuvusi par paraugu daudzām citām valstīm pasaulē ar visstraujāk augošo ekonomiku Eiropas Savienībā. Veicot ātras un efektīvas reformas Latvijas tautsaimniecībā, Latvijas valdība un uzņēmēji ir nodrošinājuši pamatu Latvijas izkļūšanai uz ekonomiskās izaugsmes takas. Tomēr šobrīd kritiski svarīgi ir šo ekonomisko izaugsmi turpināt un nostabilizēt, domājot par konkurētspējīgu un inovatīvu, uz eksportu orientētu preču un pakalpojumu piedāvājumu. Jūsu idejas, vērtīgā pieredze, finanšu un tiešās investīcijas Latvijā vai atbalsts Latvijas preču un pakalpojumu eksporta paplašināšanai ārzemēs dotu nozīmīgu ieguldījumu, lai nodrošinātu Latvijas ekonomisko izrāvienu ilgtermiņā.

Latvija ir ne tikai Jūsu vai Jūsu senču dzimtā zeme! Tā ir arī lieliska investīciju vieta, sadarbības partneris, Jūsu ceļš uz Eiropu un tilts starp Austrumiem un Rietumiem. Atzīmējiet kalendārā datumus, brauciet un piedalieties!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *