Uz Eslingenu pošas aptuveni 500 dziedātāji, dejotāji un folkloristi no 11 valstīm

Šī gada jūnijā uz “Eslingenas Dziesmu svētkiem 70” pasākumiem ieradīsies vairāk nekā 500 dalībnieki no latviešu tautisko deju un folkloras kopām, kā arī koriem visā pasaulē. Kopumā ir pieteikušās 29 mākslinieciskās grupas, tajā skaitā – 13 kori, 12 tautisko deju un četras folkloras kopas. Pavisam tiek gaidīti dziedātāji un dejotāji no 11 valstīm. Visplašāk pārstāvēti kolektīvi no Anglijas un Vācijas.

Svētku organizatore, Latviešu Kultūras biedrības “Saime” vadītāja Laura Putāne skaidro, ka šobrīd ir pieteikušies dalībnieki galvenokārt no Eiropas, arī četri vieskolektīvi no Latvijas, taču vēl dziedātājiem varētu pievienoties Apvienotais Austrālijas jauktais koris, kā arī atsevišķi dziedātāji no Kanādas. Katrā ziņā svētku organizatori ir ļoti apmierināti ar lielo atsaucību no tautiešu puses. Tagad atliek vien gatavot svētku repertuāru, lai laikā no 16. līdz 18. jūnijam ar latviešu dziesmām un dejām pieskandinātu Eslingenas ielas un koncertzāles.
Pasākuma organizatori šobrīd aicina dalībniekus pieteikties naktsmājām. Tiem, kas vēlas “noķert” īstas Dziesmu svētku sajūtas, līdzīgi kā tas ir Latvijā, kā arī visu laiku atrasties pašā svētku virpulī, tiek piedāvātas iespējas nakšņot kādā no Eslingenas skolu sporta zālēm. Savukārt, pārējiem organizatori jau laicīgi ir rezervējuši vairākas viesnīcas un hosteļus, kas atrodas Štutgartē, aptuveni 15 kilometru attālumā no Eslingenas, un ir labi sasniedzami ar sabiedrisko transportu arī vēlās nakts stundās. Informācija par šīm viesnīcām atrodama Eslingenas Dziesmu svētku mājas lapā, kā arī ir izsūtīta kolektīvu vadītājiem.

Svētku mājas lapā pavisam drīz informēsim par biļešu cenām un to iegādi. Pasākumu programma, norises vietas, kā arī dažādas interesantas intervijas ar svētku dalībniekiem jau varat lasīt norādītajā mājaslapā.

Notiek arī aktuāla gatavošanās mūziklam “Eslingena”. Jau februāra beigās uz kārtējo kopmēģinājumu Baltiešu kristīgās apvienības mītnē Annabergā, Bonnā, sabrauks aktieri un dziedātāji no astoņām dažādām valstīm. Mūzikla režisors Jānis Mūrnieks svētkus gaida ar lielu nepacietību, norādot, ka šis varētu būt emocionālākais notikums viņa dzīvē: “Šī kopā būšanas sajūta jau tagad mēģinot, ir fantastiska, kur nu vēl svētkos, kad būs sabraukuši tūkstoši no visas Eiropas, tajā skaitā arī no Latvijas. Es domāju, ka šī ir unikāla pieredze, es kaut kā vienmēr esmu bijis saistīts ar trimdā dzīvojošajiem latviešiem, vairāk gan ar ASV mītošajiem. Vienmēr ar lielu cieņu esmu izturējies pret to, ka viņi, neskatoties ne uz ko, ir spējuši saglabāt latvietību. Man tas šķiet ļoti svarīgi. Domāju, ka veidot izrādi šādu svētku ietvaros, tā ir iespēja, kas ir dota reizi mūžā,” sacījis dziesmu spēles režisors intervijā “Eslingenas Dziesmu svētkiem 70”.

Savukārt, viena no mūzikla galveno lomu atveidotājām Sabīne Soida no Kopenhāgenas intervijā norāda, ka sagaida no šiem svētkiem jaunas tikšanās un emocijas ar vēl neiepazītiem, kā arī pazīstamiem cilvēkiem, kuri būs atbraukuši kopīga mērķa vadīti, parādot, cik ļoti stipra ir mūsu mīlestība pret dzimteni, tās tradīcijām un vēsturi.

“Es novēlu ticēt sev un savai valstij, turēties visiem kopā gan priekos, gan bēdās. Atbalstīt vienam otru un nebūt lepniem, bet gan palīdzēt citiem, esot svešumā. Man ir prieks, ka spējam sanākt kopā dažādos svētkos. Novēlu šo latviešu kopā būšanas brīnumu nekad nepazaudēt. Neatsvešinieties nekad no savas dzimtenes! Tiekamies visi Eslingenas dziesmu svētkos,” aicina Sabīne.

Tieši ar šādiem vārdiem aizvadīta arī pasākuma organizatoru nule kā notikusī tikšanās ar bijušo valsts prezidenti Vairu Vīķi – Freibergu, kura piekritusi būt par svētku patronesi.

Tiem, kas mēro tālāku ceļu, lai nokļūtu līdz svētku norises vietai, Daugavas Vanagu Latviešu centrs Bērzainē aicina Vācijā pakavēties kādu brīdi ilgāk un apvienot tālo ceļu ar viesošanos Freiburgā. Laika posmos no 13. līdz 16. un no 19. līdz 25. jūnijam nama saimnieki sagatavos īpašu kultūras un tūrisma programma, lai šīs vasaras Dienvidvācijas apciemojums būtu īpaši skaists.

Pasākuma organizatori ir Latviešu kultūras biedrība „Saime“ un tās vadība izsaka lielu pateicību par izveidojušos sadarbību un atbalstu tādām organizācijām un institūcijām kā Ārlietu ministrija, Kultūras ministrija, Eiropas Latviešu apvienība, Latviešu Kopība Vācijā, kā arī Eslingenas pašvaldībai.

Uz tikšanos Eslingenā!

Papildus informācija: Ilze Timbare, projekta preses un PR koordinatore, tel. – +49 176 61486372, e-pasts: eslingena2017.prese@gmail.com

Ilze Timbare ir Elsingenas Dziesmu svetku 2017 projekta PR un preses pārstāve

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *