Uz ALAs rīkotajiem “Sveika, Latvija” un citiem ceļojumiem jāpiesakās līdz 30. martam

Apceļojiet Latviju 2009. gadā! Amerikas latviešu apvienība katru vasaru rīko izglītojošas tūres pa Latviju kopā ar gidu. Reģistrēšanās un pirmās iemaksas termiņš ir 30. marts.

Populārākais ALAs ceļojums ir “Sveika, Latvija!”, kas ir domāts latviski runājošiem jauniešiem no 13 -15 gadiem, kas 2009. vai 2008. gadā beidz latviešu skolu. Šovasar būs divas “Sveika, Latvija!” grupas: no 11. – 25. jūnijam (izlido no Newarkas) un no 12. – 26. jūnijam (izlido no Čikāgas). Jaunieši apceļos Latvijas novadus, iepazīsies ar Rīgu, un iepazīsies arī ar vietējiem Latvijas jauniešiem. “Sveika, Latvija” ir vienreizēja iespēja ārzemēs dzīvojošiem jauniešiem iepazīties ar savu senču zemi un kultūru.

Latviski nerunājošiem jauniešiem tiek piedāvāts “Heritage Latvia” ceļojums. Grupu pavada angliski runājošs gids, kas jauniešus iepazīstina ar savu senču zemi: Rīgu, Kurzemi, Baltijas jūru, Vidzemi, Latgali, un Zemgali. Ceļojumā arī plānots apmeklēt kādus no Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica” pasākumiem un koncertiem. Ceļojuma laikā jaunieši iepazīsies arī ar Latvijas jauniešiem divās atsevišķās skolās. Ceļojums maksā USD 3,000, kas ieskaita gan lidojumu uz Rīgu no Čikāgas vai Newarkas, gan visu transportu pa Latviju un visas viesnīcas, maltītes, ieejas maksas un biļetes koncertiem. Dalībniekiem vajadzīgs ņemt naudiņu līdzi tikai suvenīriem.

Šīs vasaras “Hello, Latvia!/Sveika, dzimtene!” ceļojums notiks no 6. jūlija līdz 19. jūlijam. Tas ir divvalodīgs ceļojums pieaugušajiem un ģimenēm, ko pavada latviski un angliski runājošs gids. Dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar Rīgu, apciemot Latvijas novadus, kā arī apmeklēt Starptautisko folkloras festivālu „Baltica”. Ceļojums maksā USD 3,300 par personu, un tas ieskaita gan lidojumu uz Rīgu no Čikāgas vai Newarkas, gan visu transportu pa Latviju, visas viesnīcas, ieejas maksas un biļetes, visas brokastis un gandrīz visas pārējās maltītes. Šī ceļojuma grupas maksimālais dalībnieku skaits ir 20.

Lai rezervētu vietu šis vasaras ceļojumos, jāizpilda anketa un tā jāiesūta ALAi kopā ar USD 500 iemaksu. Vietas tiek aizrunātas iemaksas saņemšanas kārtībā. Anketas un informācija par ceļojumiem ir atrodamas ALAs mājas lapā http://www.alausa.org/read.php?p=izglitibas_nozare#latvija. Informācijai angļu valodā apmeklēt www.alausa.org mājas lapu un tad uzklikšķināt uz “VISIT LATVIA!”. Sīkākai informācijai var arī sazināties ar ceļojumu koordinatoru Anita Jubertu pa telefonu +1 (301) 340-8719 vai e-pastu projekti@alausa.org.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *