Tuvojoties vēlēšanām, vēstniecība ASV aicina pārbaudīt pases

Tuvojoties 10. Saeimas vēlēšanām šā gada 2. oktobrī, Latvijas vēstniecība ASV aicina visus Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu un līdz ar to ir tiesīgi balsot, pārliecināties, ka viņiem ir derīga Latvijas Republikas pilsoņa pase.

Vēstniecība atgādina, ka šajās vēlēšanās balsošana būs iespējama tikai un vienīgi uzrādot derīgu Latvijas pilsoņa pasi.

Latvijas pilsoņu 1992. gada parauga pases (ar ielīmēto fotokartīti), kurām nav beidzies derīguma termiņš, kā arī pases ar derīguma termiņu “BEZTERMIŅA” ir derīgas 10. Saeimas vēlēšanās.

Tautiešiem ASV ir iespēja noformēt Latvijas pilsoņa pases ar Latvijas vēstniecības ASV starpniecību, ierodoties personīgi Latvijas vēstniecības Konsulārās nodaļas darba laikos (pirmdienās no 14.00-16.00, bet otrdienās, trešdienās un ceturtdienās no 10.00-12.00). Vēstniecība atrodas ASV galvaspilsētā Vašingtonā. Pirms ierašanās, vēstniecība lūdz sazināties, zvanot pa tālruni +1 (202) 328 2840.

Nepieciešamie dokumenti pasu noformēšanai:

  1. Apmaināmā pase. Ja pase nozaudēta, jāiesniedz paskaidrojums par nozaudēšanas apstākļiem un policijas protokols, ja tāds ir. Ja pase nekad nav izņemta, tad jāiesniedz dzimšanas apliecības kopija un derīgs personas identifikācijas dokuments.
  2. Dokumenta kopija, kas pierāda personas legālo uzturēšanos ASV (ASV pastāvīgā iedzīvotāja kartes, darba atļaujas, ASV pilsoņa pases vai cita dokumenta kopijas).
  3. Samaksa skaidrā naudā vai Money Order par USD 125 (personai līdz 20 gadu vecumam – USD 100). Ja pase nozaudēta, tad USD 135. Vēstniecība pēc pases saņemšanas no Pasu centra Rīgā nosūta to adresātam ar Federal Express kurjerpastu.

Pasu izsniegšanas process kārtojot pasi ar vēstniecības starpniecību var ilgt divus mēnešus.

Pasi var noformēt arī Latvijā, kur ir iespējama arī paātrināta pases izgatavošana. Latvijā dokumentus pases noformēšanai var iesniegt jebkurā Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, neatkarīgi no personas deklarētās dzīvesvietas. Tālruņa numurs uzziņām ir +371 67219244. Latvijā pasi izsniedz 20 dienu laikā, 4 darbdienu laikā vai 2 darbdienu laikā pēc personas vēlēšanās (neieskaitot dokumentu iesniegšanas dienu).

Papildus informāciju var iegūt no vēstniecības Konsulārās nodaļas pa tālruni +1 (202) 328-2840 vai pa e-pastu, consulate.usa@mfa.gov.lv.

Informācija par pases noformēšanu ir atrodama arī vēstniecības mājas lapā, www.latvia-usa.org.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *