Turpinās pieteikšanās “Eslingenas Dziesmu Svētkiem 70”!

Jau pavisam drīz pēc Otrā Pasaules kara lielākās latviešu bēgļu apmetnes vietā Vācijā c Eslingenā – no 2017. gada 15. – 18. jūnijam tiks rīkots svētku pasākums “Eslingenas Dziesmu svētkiem 70”, tādējādi godinot vienu no ievērojamākajiem kultūras notikumiem latviešu trimdas vēsturē. 1947. gadā Eslingenā uz Dziesmu Dienām pulcējās vairāk kā 1000 dziedātāji un vairāki tūkstoši klausītāju, kuri tā brīža apstākļu spiesti bija atstājuši savu dzimteni un devušies meklēt jaunas mājas plašajā pasaulē.

Svētku programmas ietvaros notiks koru kopkoncerts ar folkloras kopu un latviešu skoliņu bērnu piedalīšanos, deju kolektīvu koncerts, kā arī neiztrūkstoša dziesmu svētku sastāvdaļa – svētku gājiens ar atklāšanas pasākumu un kopīgu balli noslēgumā!

Par pasākuma kulmināciju kļūs mūzikls, trimdas latviešu dziesmu spēle “Eslingena”, kuras autori ir “Čikāgas piecīšu” solists, bijušais eslingenietis Alberts Legzdiņš, Emmy balvas laureāte Lolita Ritmane un Andris Ritmanis. Režisors šim iestudējumam ir Jānis Mūrnieks, kuram Eslingenas dziesmu spēle tika uzticēts arī aizvadītajā gadā Latvijā. Aktieru ansambli veido latviešu diasporas kopienu pārstāvji no 8 Eiropas valstīm.

Kopā plānojam uzņemt nepilnu 1000 dalībnieku un vairākus tūkstošus skatītājus gan no Eiropas un Latvijas, gan latviešu kopienām citās pasaules valstīs. Jo īpaši gaidām ciemos bijušos Eslingeniešus, Dieva Putniņus, izkaisītus plašajā pasaulē, Jūsu pēctečus un tos, kuriem sirdī Eslingena ieņem īpašu vietu! Ceram, ka šis notikums, tāpat kā pirms 70 gadiem, kļūs par satikšanās, saprašanās un latviešu kopības svētkiem!

Pieteikšanās anketa, kā arī tālāka informācija par svētku programmu un norisi saņemama, rakstot uz eslingena2017@gmail.com līdz 2017. gada 15. janvārim.

Tiem, kam dalība svētkos kādu apstākļu dēļ nav iespējama, bet vēlaties dot savu pienesumu, priecāsimies par Jūsu ziedojumiem! Tos adresēt: Lettischer Kulturverein SAIME e.V., Baden-Wuerttemberg Bank, IBAN: DE65 6005 0101 7412 0979 10, BIC: SOLADEST600.

Šobrīd gaidām dalībnieku pieteikumus un aicinām arī svētku ciemiņus, īpaši tos, kam tāls ceļš līdz Eslingenai mērojams, ieplānot savu dalību jau tagad!

Organizētāju – Latviešu Kultūras biedrības SAIME – vārdā,

Laura Putāne

 

One thought on “Turpinās pieteikšanās “Eslingenas Dziesmu Svētkiem 70”!

  1. Sarkanajā ēkā, Raatsnamā, mums bēgļu
    bērniem izdalīja mazas paciņas, ziedojumus no Amerikas bērniem.Tas notika ar Sarkanā krusta strapniecību. Zinta Mekša-Kūlīte

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *