Šovasar Rīgā notiks starptautiska diasporas konference

Šā gada 30.jūnijā un 1.jūlijā Rīgā notiks starptautiskā diasporas konference “Latvieši pasaulē – piederīgi Latvijai. 2013”, aģentūru LETA informēja Eiropas Latviešu apvienības (ELA) komunikāciju referente Lāsma Ģibiete.

30.jūnijā Kaņepes Kultūras centrā plānots saviesīgs vakars, savukārt 1.jūlijā Saeimas centrālajā ēkā jau no plkst.8.30 noritēs konferences pamatdarbs.

Sākumā iecerēta ievadsesija ar vairākiem referātiem par aktuālām tēmām un tad darbs tematiskās darba grupās. Konferences ievadsesijā tiks diskutēts par trim tematiem – “Reemigrācijas plāns. Aizbraukuši, lai atgrieztos?”, “Vecā trimda un jaunā emigrācija. Ieilgusī stereotipu laušana” un “Atmiņu politika. Kā apvienot atmiņas?”.

Ievadsesijai noslēdzoties, tālākais darbs tikšot organizēts piecās tematiskās darba grupās. Vienā no tām būs pedagogi un ārpusskolas aktivitāšu veidotāji, kurā runās par finansiālo atbalstu, skolu vajadzībām, metodikas attīstību, identitātes veidošanu, projektu iespējām, labās prakses piemēriem. Tikmēr darba grupā par komunikācijas platformas izveidi aktuāli būs tādi temati kā mediju semināra darba turpinājums – darbs pie “globālā latvieša”, kā uzrunāt pēc iespējas lielāku auditoriju un reklāmdevējus, sadarbība ar sabiedriskajiem medijiem.

Savukārt darba grupā “Jaunieši” diskutēs par studentu un jauno nozares profesionāļu tīklošanās, gatavošanās jauniešu forumam 2014. gadā, repatriējušos jauniešu integrācijas problēmām Latvijas vidē, bet darba grupā “Kultūras darbinieki” apspriedīs sadarbības stiprināšanu kultūras jomā – amatiermākslā un profesionālajā mākslā, Kultūras kanonu.

Piektajā darba grupā projektu un organizāciju vadītāji runās par diasporas organizāciju sadarbības praksi ar Latvijas vēstniecībām, valsts un pašvaldību iestādēm, NVO, pieejamiem resursiem mītnes valstīs un Latvijā diasporas kopienu spējas stiprināšanai, tīklošanu un diasporas organizāciju savstarpējās sadarbības pieredzi.

Kā akcentē Ģibiete, konference “Latvieši pasaulē – piederīgi Latvijai. 2013” ir viens no centrālajiem Eiropas Pilsoņu gada Latvijas nacionālajiem pasākumiem. Dalība konferencē ir bez maksas, un tā paredzēta kā turpinājums pērnā gada konferencei.

ELA konferenci rīko sadarbībā ar Kultūras ministriju, Ārlietu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju un Pasaules Brīvo latviešu apvienību.

LETA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *