Šovasar mācies Latvijā!

Starptautiskā Baltijas vasaras skola (Baltic International Summer School jeb BISS) ir Vidzemes Augstskolas vasaras tradīcija, kas aizsākta 1999.gadā. Līdz šim to jau apmeklējuši 347 studenti no 54 pasaules valstīm. Daudziem tās dalībniekiem vasaras skolā gūtā pieredze pāraugusi dziļā interesē par Baltijas valstīm un Latviju.

2009. gadā pēc kārtas jau 11. Baltijas vasaras skola norisināsies Valmierā no 2009. gada 1. līdz 19. jūlijam. Tā būs veltīta starpkultūru komunikācijai, tāpēc vasaras skolai izvēlēts nosaukums “Austrumi, mēs, rietumi: meklējot līdzīgo un atšķirīgo Eiropas valstu kultūrās”. Angliski tas skan tā: “Stories from a country in between: spotting the cultural differences and similarities in Europe”.

BISS dalībniekiem tiek piedāvāti arī dažādi izklaidējoši izglītojoši pasākumi kā Baltijas filmu vakars, folkloras pēcpusdiena, sporta aktivitātes un ekskursijas gan uz Vidzemes skaistākajām vietām, gan galvaspilsētu Rīgu, un šīs vasaras skolas laikā arī uz pārējo Baltijas valstu pilsētām. Vasaras skolas beigās dalībnieki saņem sertifikātus, un iegūtie kredītpunkti ir derīgi arī viņu universitātēs. Dalībniekiem ir pieejamas dažādas stipendijas no Vidzemes Augstskolas, LR Izglītības un zinātnes ministrijas u.c.

Maksa par vasaras skolu ir EUR 850 (LVL 600), un pieteikties var līdz 15. maijam. Lai saņemtu vairāk informāciju un lai pieteiktos, lūdzam apmeklēt BISS mājas lapu biss.va.lv.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *