Skolotāju kursi ārzemju latviešu skolu pasniedzējiem

Šogad no 4. lidz 7. augustam Izglītības un zinātnes ministrija rīkos skolotāju kursus diasporas skolotājiem. Kursi būs nometnes formatā un notiks 3 naktis un 4 dienas. Kursi notiks Latvijā, ārpus Rīgas. Precīzo vietu paziņos vēlāk.

Kursi paši būs bezmaksas un apmešanās arī. Bet ceļa izdevumi uz Latviju skolotājiem vai skolām jāsedz pašiem.

Kursos plānots draudzīgā vidē pārrunāt gan mācību metodiku, gan mācību vielu, kā arī citus izaicinājumus, kas saistīti ar latviešu bērnu izglītību ārpus Latvijas. Katrā valstī un pat katrai skolai ir sava specifika – savas problemas un savi atrisinājumi.

Pašlaik latviešu sestdienas vai svētdienas skolas nodibinātas vairāk valstīs, kā jebkad Latvijas vēsturē, stāsta Daina Grosa, Pasaules brīvo latviešu apvienības Izglītības padomes priekšsēdes vietniece sadarbībā ar Latviju. “Tāpēc mums ir jo lielāks pienākums piestrādāt pie tā, ka visas skolas var efektīvi darboties”, teica Grosa, “bet galvenais, ka tās spēj saistoši motivēt bērnus un vecākus un iemācīt latviešu valodu latviešu bērniem, kas dzīvo ārpus Latvijas un viņos ieaudzināt mīlestību pret savu tēvzemi.”

Šī nebūs pirmā reize, kad diasporas skolotājiem rīkots kāds pasākums Latvijā. “Pagājušā gada jūlijā Rīgā pārliecinājāmies, ka domu izmaiņa starp latviešu sestdienas un svētdienas skolu skolotājiem visā pasaulē ir ļoti svarīga un vērtīga”, turpina Grosa. “Šogad atkal būs iespēja tikties, tikai vēl draudzīgākā vidē un uz ilgāku laiku.”

Arī ja spēļu grupa vai skola nav vēl oficiāli nodibinājusies, kursi varētu noderēt. Kā teica Grosa: “Ja Jūs jau nodarbojaties ar bērniem latviskā vidē, mums interesē ar Jums iepazīties!”

Lūgums skolu pārziņiem, vai skolotājiem pašiem, kas vēlas piedalīties kursos, aizsutīt e-pastu Dainai Laganovskai Latviešu valodas apguves valsts aģentūrā (LVAVA), lai kursu rīkotāji zinātu apmēram ar cik dalībniekiem rēķināties. E-pasts: daina.laganovska@lvava.gov.lv.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *