Skoliņu skolotāji tiekas konferencē Dublinā

Svētdien, 22. februārī, Dublinas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas “Saulgriezīte” mājvietā – CBS Synge Street skolas telpās (Dublin 8) – notika otrā Īrijas un Ziemeļīrijas diasporas skolotāju konference, kuru rīkoja Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ). Konferencē piedalījās skolotāji no Dublinas, Droghedas, Navanas, Limerikas, Castlebar, Portlaoise, Portadown (Ziemeļīrija), Tullow, Cashel un Carlow.

Notikumiem piesātinātā diena iesākās ar visu klātesošo piedalīšanos skoliņas “Saulgriezīte” rīta aplī, kam sekoja pieredzes apmaiņa klasēs. Citu skoliņu skolotājiem savas mācību metodes prezentēja piecas “Saulgriezītes” skolotājas – Santa Eglīte, Evita Zilgme, Inese Briļa, Ilze Barkus un Zane Laizāne. Lai arī Īrijas skoliņu skolotājiem netrūkst pieredzes, vienmēr atradīsies idejas, ko var pārņemt, piemēram, no Dublinas skoliņas kā ieviešanas vērtu savās skoliņās kolēģi atzina sakārtoto bibliotēkas kartotēku.

Pēc īsas kafijas pauzes konferences dalībnieki pārcēlās uz blakus esošo Laternu centu, kur klātesošos uzrunāja LBĪ priekšsēdētāja Inguna Grietiņa. Pēc tam vārds tika dots viesiem – Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) izglītības padomes izpilddirektore Anta Spunde (Latvija) runāja par diasporas bērniem piemērotu tālmācības programmu, bet Eiropas latviešu apvienības Izglītības referents Māris Pūlis (Lielbritānija) apskatīja trīs tematus, proti, jaunākos aptauju datus par diasporu kopumā, skoliņu lomu diasporā un nākotnes vīziju.

Konferences turpinājumā Latvijas vēstnieks Īrijā Dr. Gints Apals pauda savu personīgo viedokli par sistēmisku pieeju diasporas izglītībai Īrijā. Viņu papildināja Latvijas vēstniecības Īrijā 3. sekretāre Rita Zālīte, pastāstot par Eiropas Savienības (ES) direktīvām un to (ne)ievērošanu Īriju.

Konferences noslēguma daļā vārds tika dots Tullow Community skolas skolotājai Ingrīdai Tāraudai-Šakovai, kura iepazīstināja ar savu pieredzi, kas gūta mācot latviešu valodu vidusskolniekiem, un Baibai Kalniņai, kura klātesošos musināja šovasar doties uz 3×3 nometni.

Izskaņā tika apspriests šā gada pasākumu kalendārs, kā arī izvērtēta aizvadītā diena un ieskicēta turpmākā sadarbība. Visi konferences dalībnieki bija vienisprātis, ka šādi pasākumi skolotājiem ir vajadzīgi – gan pieredzes gūšanai, gan kontaktu dibināšanai.

Jau pavēlā vakarā, saņēmuši no Antas Spundes dāvanu – mācību grāmatu komplektu, skolotāji, gandarīti par lietderīgi pavadīto dienu, devās uz savām pilsētām, lai jau pēc dažām dienām savās skoliņās liktu lietā jauniegūtās zināšanas un pieredzi.

Raksts oriģināli publicēts Baltic-Ireland mājaslapā <www.baltic-ireland.ie> 2015.g.23. februārī

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *