Skola “Saulīte” aicina Nīderlandē dzīvojošos bērnus lasīt grāmatas

Skola „Saulīte” jau otro gadu aicina iesaistīties aizraujošā lasīšanas piedzīvojumā arī Nīderlandē dzīvojošos bērnus! Lasīšanas veicināšanas programma „Bērnu žūrija” ir Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstīta programma, kura iesaista par aktīviem lasītājiem un grāmatu vērtētājiem tūkstošiem bērnu Latvijā, kā arī ārpus tās. Līdz 2009. gada 30. decembrim bērni izlasa katrs savas vecumgrupas grāmatas un uzraksta par labāko grāmatu novērtējumu elektroniskajā anketā (sk. www.lnb.lv). Anketas nonāk Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā, kurā tās tiek saskaitītas un tiek veidots tops par populārākajām grāmatām, kas tiek paziņots Lielajos lasīšanas svētkos Grāmatu gadatirgus laikā, piedaloties bērniem no katras programmā iesaistītās bibliotēkas, tad sveic arī autorus, izdevējus, tulkotājus, ilustrētājus.

Ņemot vērā bērnu vecumu skolā šogad tika iegādātas 10 grāmatas no „Bērnu žūrijas” kolekcijas no 1.- 5. klasei. Skolas ”Saulīte” uzdevumi iesaistoties ”Bērnu žūrijā” ir:
– Iepazīstināt Nīderlandē dzīvojošos latviešu bērnus ar jaunāko un interesantāko literatūru latviešu valodā.
– Radīt interesi par lasīšanu un grāmatu vērtēšanu.
– Veicināt diskusijas par izlasīto.
– Uzturēt un attīstīt bērnos literāro valodu.

Programmas noslēgumā tiks rīkots „Bērnu žūrijas” grāmatu zīmējumu konkurss.

Ja arī Jums ir radusies interese par šo programmu, lūdzu, piesakieties skolas „Saulīte” vadītājai Kristīnei Timmai uz e-pastu kristine.timma@gmail.com. Grāmatas varēs saņemt skolas „Saulīte” nodarbībās.

Lai veicas lasīšanā!

Kristīne Timma

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *