Siguldā julijā notiks jauno mūziķu meistarkursi

IX Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi “Brīvība mūzikā” notiks Siguldas Mākslu skolā “Baltais Flīģelis” no 2010. gada 15.-24. jūlijam. Meistarkursi veidoti, lai apvienotu jaunos mūziķus no vairākām pasaules valstīm, kur kopīgi var mūzicēt un nodibināt kontaktus un izveidot sadarbības iespējas.

Meistarkursu mākslinieciskā vadītāja Dace Aperāne ziņo: “Uz IX Starptautiskiem latviešu jauno mūziķu meistarkursiem tiek aicināti mūzikas vidusskolu audzēkņi un mūzikas audzēkņi un mūzikas augstskolu studenti, mūzikas izglītības iestāžu jaunie skolotāji un citi interesenti… tiks lasītas lekcijas, notiks instrumentālās un vokālās meistarklases, kompozicijas, mūzikas teorijas un pedagoģiskie-metodiskie semināri, kameransambļa, kora un orķestra mēģinājumi, kā arī koncerti”.

Meistarklašu vadītāji būs mākslinieki un mācībspēki no Latvijas un ārzemēm. Klavierspēles kursus vadīs Juris Kalnciems (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijas profesors), Uga Grants (ASV), Sandra Mogensen (Kanāda) un Vestards Šimkus (Latvija); klavieru improvizāciju Raimonds Petrauskis (JVLMA profesors); klavierpavadījumu Ventis Zilberts (JVLMA profesors); ērģeles Tālivaldis Deksnis (JVLMA profesors) un Rasma Lielmane (Meksikas konservatorijas profesore); altu Andra Dārziņa (Štutgartes Mūzikas un mākslas augstskolas profesore Vācijā); čellu Jānis Laurs (Adelaides simfoniskā orķestra čella grupas koncertmeistars Austrālijā); kontrabasu Einārs Upatnieks (Latvijas nacionālais simfoniskais orķestris); flautu Helēne Navasē (Dānija); klarneti Egīls Šēfers (Latvija); oboju Egīls Upatnieks (LNSO); fagotu Nils Anders V. Larsens (Dānija); mežragu Dāvids M.A.P. Palmkvists (Dānija); bet sitaminstrumentus Rihards Zaļupe un Larisa Puzule (Latvija). Vokālos kursus vadīs Antra Bigača (JVLMA pasniedzēja un Latvijas Nacionālās Operas soliste), Laila Saliņa (ASV) un Naidžels Šmits (Francija).

Kameransambļus vadīs Gunta Sproģe (JVLMA profesore), Pēteris Plakidis (JVLMA profesors), Juris Žvikovs (JVLMA docents), Dace Bičkovska (Rīgas pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas lektore), Egīls Šēfers (Latvija) un “Carion” pūtēju kvinteta dalībnieki. Klavieru duetus mācīs Normunds Vīksne un Antra Vīksne (JVLMA); deju Vija Vētra (ASV); un džezu Džaneta Lavsone (New School, ASV), Ilona Kudiņa (ASV) un Raimonds Petrauskis (JVLMA).

Kora diriģenti būs Jānis Baltiņš (J. Mediņa mūzikas vidusskola) un Anita Kuprisa (ASV), bet orķestra diriģents Normunds Dreģis (LNO). Kompozīciju un muzikoloģiju mācīs Andris Dzenītis (Latvija), Rolands Kronlaks (JVLMA), Artūrs Maskats (LNO, JVLMA), Imants Mežaraups (RPIVA, Rīgas Doma kora skola), Dana Pols Perna (ASV), Orests Silabriedis (Latvijas Radio), Anitra Tumševica (Latvija) un Pēteris Vasks (Latvija).

Vēl kursos arī kā lektori piedalīsies Boriss Avramecs (RPIVA profesors), Gunda Vaivode (Latvijas Radio “Klasika”), Raimonds Petrauskis un Anda Beitāne (JVLMA), Valdis Bernhofs (RDKS) un Laura Adlers (Kanāda).

Meistarkursu tradīcija iesākta 1985. gadā Kanādā, kad notika mūzikas nometne Mount Orford un kopš tā laika Latvijā jau ir organizētas astoņas nometnes-meistarkursi. Pieteikties uz meistarkursiem var veikt nosūtot pieteikuma anketu pa e-pastu: guntars.zvejnieks@gmail.com. Pieteikuma anketa un papildus informācija atrodamas interneta lapā www.baltaisfligelis.lv. Pieteikšanās termiņš ir 15. maijs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *