Rīgā notiks konference “Radot iespējas attīstībai – diasporas bērni un jaunieši”

Šā gada 22. oktobrī Latvijas Universitātē (LU), Raiņa bulvārī 19, Mazajā Aulā, plkst. 14.30 – 17.00 notiks diasporas bērnu un jauniešu izglītības iespējām veltīta konference. To rīko Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centrs (DMPC).

Bērnu un jauniešu iespēju izzināšana gan Latvijā, gan visur pasaulē ir DMPC šā gada nozīmīgākā prioritāte. Centrs šogad arī izdos apjomīgu grāmatu, kurā daudzpusīgi analizēta diasporas skolu vēsture, mūsdienu problēmas un iespējas, bērnu atgriešanās un integrēšanās Latvijas skolu sistēmā, kā arī citi ar identitāti un vērtībām saistīti jautājumi vairāku paaudžu garumā. Grāmatas pētījumu sagatavošanā piedalījās pētnieki no vairākām pasaules valstīm. Pētījumi ietver arī unikālus datus, piemēram, par Latvijas bērnu skolas gaitām Anglijas skolu sistēmā, proti, mūsdienās galvenajā emigrācijas mērķa valstī. Konferenci noslēgs diskusijas, kuru galvenais mērķis ir iezīmēt tālāko Latvijas virzību, lai uzlabotu bērnu un jauniešu iespējas veidot saites ar Latviju vai pilnībā atgriezties savā vai vecāku dzimtenē.  Nobeigumā arī preses konference un neformālas sarunas furšetā.

LU DMPC izveidots 2014. gadā un saņem Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas finansiālu atbalstu. Grāmatas izdošanai par diasporas bērniem un jauniešiem Centrs konkursa kārtībā piesaistījis arī līdzekļus no Latviešu fonda.

 Aicinām piedalīties konferencē! Savu dalību lūdzam apstiprinātrakstot uz e-pastu: diaspora@lu.lv. Plašāka informācija, rakstot uz e-pastu LU DMPC direktorei aija.lulle@lu.lv, vai zvanot 29152006.

Laura Bužinska ir ieguvusi bakalaura grādu Latvijas Universitātē Āzijas studiju programmā un maģistra grādu izglītības zinātnē programmā Dažādības pedagoģiskie risinājumi. Latvijas Universitātes Diasporas Migrācijas Pētījumu Centra pētniece.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *