Piesakiet nominācijas apbalvojumam “Laiks Ziedonim”

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” ir izsludinājis pieteikšanos apbalvojumam “Laiks Ziedonim”.

Fonds aicina latviešus un Latvijai piederīgos visā pasaulē pieteikties un pieteikt citus kandidātus kādā no piecām apbalvojuma nominācijām: zinātnē, novadpētniecībā, tautsaimniecībā, bērniem un jauniešiem, kā arī par dzīvi literatūrā.

Par nominācijām:

Nominācija zinātnē “Taureņu uzbrukums” apbalvos par sasniegumiem un personību kādā akadēmiskā nozarē, kurā Latvijā tiek piešķirts doktora grāds.

Nominācijā novadpētniecībā „Kedas” apbalvos par sasniegumiem un personību lokālu teritoriju (novada, ciema, pagasta, pilsētas utt.) izpētē, veicinot latviskumu un iesakņotību. Arī latviskuma saglabāšana un veicināšana ārpus Latvijas teritorijas ietilpst šajā kategorijā.

Nominācijā tautsaimniecībā „Zemi es mācos” apbalvos par sasniegumiem un personību latviskā saimniekošanā, komercdarbībā, kas balstīta Latvijas tautas resursos un tradīcijās. Šiem kritērijiem atbilstoša saimniekošana un uzņēmējdarbība diasporas latviešu vidū būtu labs pretendents apbalvojumam.

Nominācijā bērniem un jauniešiem “Rabarbers” apbalvos par izciliem sasniegumiem un personību, vēl esot bērnam vai jaunietim, vai darbā ar bērniem un jauniešiem.

Nominācijā par dzīvi literatūrā “Bize” apbalvos par izciliem sasniegumiem un personību, radot, tulkojot, mācot, izplatot vai izdodot latviešu literatūru.

Pretendenti (vai pretendentu grupas) nominācijām var pieteikties paši, kā arī tikt pieteikti. Būtiski ir pretendenta sasniegumi nominācijas nozarē un personības saskaņa ar apbalvojuma ziedoniskajām vērtībām: izcilība, degsme, sūtība, stāja, veiksme un savpatība. Svarīgi, lai pretendentu sasniegumi būtu pienesums Latvijai: noderīgi mūsu zemei, dodot labumu tās ekonomikai, uzplaukumam un tās atpazīstamībai. Viņi var dzīvot un strādāt ne tikai Latvijā, bet jebkur ārvalstīs, ja iznes Latvijas vārdu pasaulē. Apbalvojuma pretendentu loks ir visplašākais.

Apbalvojums tiks pasniegts Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā, 3.maijā, svinīgā Cildināšanas ceremonijā. Katras nominācijas laureāts saņems 3000 Eur, pēc visu LR normatīvajos aktos noteikto nodokļu nomaksas.

Jaunā Rīgas teātra lugas nosaukums “Ziedonis un Visums” precīzi nedefinē Imanta Ziedoņa pasaules robežas – tā nenorobežojas ar Latvijas fiziskajām robežām. Pavadām kopā Laiku Ziedonim neatkarīgi no atrašanās vietas. Konkurss Laiks Ziedonim ir atvērts arī tautiešiem pasaulē, kas sevi saista ar Latviju, un kuru darbs atbilst Ziedoņa garam! “Es ticu – bezgala ceļi man ar Tevi vēl jāiet būs!” /I.Ziedonis/,” pieteikties apbalvojumam aicina Rolands Lappuķe, īpašo uzdevumu ministrs diasporas jautājumos.

Fonds aicina apzināt izcilos latviešus, īpaši tos, kuru veikums ir nozīmīgs Latvijas diasporai, un pieteikt viņus kādā no apbalvojuma nominācijām. Tāpat ceram, ka izplatīsiet šo informāciju visiem Latvijas piederīgajiem visā pasaulē. Pieteikties apbalvojumam var līdz 2014.gada 3.marta plkst.17:00, aizpildot pieteikuma formu apbalvojuma mājas lapā www.laiksziedonim.lv vai arī iesūtot to pa pastu. Plašāku informāciju par apbalvojumu arī varat iegūt šeit.

Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” ir nodibinājums, kas izveidots 2010.gada pavasarī, lai īstenotu fonda patronam – dzejniekam Imantam Ziedonim tuvu misiju: „Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties”. Fonda mērķis ir atbalstīt jaunradi Latvijā, veicinot Imanta Ziedoņa ideju īstenošanos un vērtību turpināšanos, atbalstot radošas, neparastas idejas un, veidojot sabiedriskus projektus, kas atklāj Latvijas skaistumu. Imants Ziedonis ir Latvijas 20.gadsimta laikazīme, iedvesmotājs, robežu rādītājs un pārkāpējs. Imants Ziedonis ir ievērojams latviešu dzejnieks, publicists un īsprozas autors. Ziedonis ir viens no atpazīstamākajiem darboņiem latviešu literatūrā. Tāpat arī Ziedonis ir rakstījis scenārijus vairākām mākslas un dokumentālajām filmām kā, piemēram, “Pūt, vējiņi!”, “Puika”, “Gada reportāža” un citām. Imants Ziedonis bija arī aktīvs atmodas laika politiskais darbinieks.

Laiks Ziedonim. Laiks tautai savu spēku redzēt! Kopā mēs varam palīdzēt Latvijas skaistajam parādīties.

Tuvāku informāciju sniedz Inga Ulmane, Imanta Ziedoņa fonds “Viegli”. Epasts: inga@fondsviegli.lv Vairak par fondu var uzzinat www.fondsviegli.lv

image

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *