Pēdējā iespēja pieteikties uz ALAs skolotāju un pārziņu konferenci Katskiļos

2010. gada Amerikas latviešu apvienības (ALA) rīkotā latviešu skolu skolotāju un pārziņu konference notiks no 5.-7. martam Ņujorkas draudzes īpašumā Katskiļu kalnos.

Skolas pārziņu konference plānota piektdien, 5. martā. Tā sāksies 9:00 no rīta; ierašanās Katskiļos paredzēta jau ceturtdienas vakarā. Skolotāju konference sāksies sestdienas rītā, 6. martā, un ilgs līdz 7. marta agrai pēcpusdienai. Ierašanās Katskiļos paredzēta piektdienas vakarā.

ALA šogad pirmo reizi rīko atsevišķas dienas programmu, kas tēmēta latviešu skolu pārziņiem, vadības lokiem, vai arī skolotājiem, kam interesē skolas veidošana. Pārrunas vadīs Andra Zommere, kurai ir profesionāla pieredze un izglītība pārzines laukā. Pārrunu temati: mācību mērķi, plāni un viela; skolas organizācija un administrācija; kopēja vīzija; skolas personība un kultūra; dati, kas norāda uz to, vai skolēni ir vielu iemācījušies.

Skolotāju konferences daļa būs sadalīta pa ievirzēm:

  • Jaunu mācībvielu veidošana: topošais un iecerētais; meklējam Jūsu ieskatus un idejas par proponētiem jauniem izdevumiem. Vadīs PBLA Izglītības nozares pārstāves Daina Gross no Latvijas un Dace Copeland no ASV.
  • Divplūsmu programmas latviešu skolās: panelisti dalīsies ar savu pieredzi, veiksmēm un neveiksmēm veidojot, zem viena jumta, programmas latviski runājošiem un nerunājošiem skolniekiem.
  • Mini-referāti: par latviešu skolām globāli, par latviešu valodas programmu Vašingtonas universitātē (I. Grīnberga – iecerēts); pētniecības darbs par trimdas latviešu skolām (I. Garoza); par “Deutsche Schule” modeli valodas mācībai (M. Ast); par vasaras nometnes lomu bērna izglītībā (I. Eilande).

Konferencē paredzētas arī neformālas nodarbības, piemēram, pastaigas dabā, vakariņas mežā, vakarēšana mūziķes un Bostonas latviešu skolas pārzines Krisītes Skares vadībā. Visi ir sirsnīgi gaidīti uz pārrunām, domu izmaiņām un prāta izvēdināšanu kalnu svaigajā gaisotnē.

Dalības maksa parziņu konferencei ir USD 35 par cilvēku. Dalības maksā iekļauts mācību materiāli, naktsmājas no ceturtdienas uz piektdienu (divvietīgā istabā), vakariņas ceturtdienas vakarā, brokastis un pusdienas piektdienā. Vakariņās ies katrs uz sava rēķina uz Tannersvillē labi pazīstamo Last Chance Cheese Shop.
Dalības maksa skolotāju konferencei ir USD 60 par cilvēku. Dalības maksā iekļauts mācību materiāli, naktsmājas piektdienas un sestdienas naktīm, trīs maltītes sestdienā, “brunch” svētdienā.

Sīkākai informācijai un lai pieteiktos uz konferenci, nekavējoties rakstīt vai zvanīt Anitai Bataragai: abatarags@optonline.net vai +1 (201)760-6417.

Lai veicinātu plašaku līdzdalību no visām ASV latviešu skolām, ALAs Izglītības nozare segs ceļa izdevumus vienai/am skolotājai/am no katras skolas. Šis, protams, ir milzīgs izdevums, un tādēļ ALA laipni lūdz dalībniekiem meklēt vislētāko lidmašīnas vai cita transporta biļeti. ALA atmaksās izdevumus pret iesniegtajām kvītīm. Protams, vietējās latviešu organizācijas arī tiek mudinātas nākt talkā ar līdzekļiem savas pilsētas skolotāju ceļa izdevumiem, lai pēc iespējas plašāks skaits cilvēku varētu piedalīties konferencē. Pirms maksājiet par lidbiļeti, lūdzu konsultēties ar Anitu Bataragu par ielidošanas laika variantiem un lidlauku, lai konferenes rīkotāji var pēc iespējas vairākus līdzbraucējus sakoordinēt vienā mašīnā tālākam ceļam uz Katskiļiem.

One thought on “Pēdējā iespēja pieteikties uz ALAs skolotāju un pārziņu konferenci Katskiļos

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *