PBLA priekšsēdis nākamos divus gadus būs Jānis Kukainis

2013.gada nogalē notikušajās vēlēšanās Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) priekšsēža amatā uz diviem gadiem ievēlēts inženieris un sabiedriskais darbinieks Jānis Kukainis, savukārt PBLA priekšsēža vietnieces amatā ievēlēta muzikoloģe un Latviešu nacionālās padomes Lielbritānijā priekšsēde Lilija Zobens.

Kā savas nākamā gada prioritātes Kukainis minējis Satversmes preambulas pieņemšanas veicināšanu, patstāvīga atbalsta panākšanu diasporas izglītības projektiem un priekšdarbu sākšanu nākamā Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma rīkošanai Rīgā 2015.gadā, aģentūru LETA informēja PBLA Pārstāvniecības vadītājs Jānis Andersons.

Tāpat par sava nākamā gada prioritātēm PBLA priekšsēdis izvirzījis veicināt ārzemēs dzīvojošo latviešu pieteikšanos Latvijas pilsonībai un pēc vajadzības koordinēt informāciju starp Ārlietu ministriju, Centrālo vēlēšanu komisiju un diasporas organizācijām par šī gada Eiropas Parlamenta un Saeimas vēlēšanām, kā arī turpināt veicināt vēlēšanu reformas Latvijā, atbalstot vēlēšanu reģistra izveidi un elektroniskās balsošanas ieviešanu.

PBLA šogad arī atbalstīs otro PBLA Kultūras fonda zinātnisko konferenci, kas norisināsies Rīgā no 5.oktobra līdz 7.oktobrim Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās. Konferences mērķis ir pievērst Latvijas sabiedrības uzmanību latviešu diasporas kultūras aktivitātēm, aicinot aktīvāk iesaistīties arī Latvijas pētniekus, studentus un vidusskolēnus. Pirmā šāda PBLA Kultūras fonda rīkotā konference ar nosaukumu “Trimda, kultūra un nacionālā identitāte” notika 2004.gadā.

PBLA priekšsēdis Jānis Kukainis dzimis 1943.gada 12.jūnijā Rīgā, un šobrīd dzīvo Kalamazū, Mičiganas pavalstī ASV. Sinsinati universitātē ieguvis bakalaura grādu inženierzinātnēs, Tenesī universitātē ieguvis maģistra grādu inženierzinātnēs un Mičiganas štata universitātē maģistra grādu biznesa vadībā. Ilgāko karjeras posmu pavadījis, strādājot autoražošanas uzņēmumā “Ford”.

Kukainis aktīvi arī piedalījies sabiedriskajā dzīvē. Strādājis par skolotāju Detroitas latviešu skolā, vadījis Latviešu apvienību Detroitā, bijis Latviešu fonda biedrzinis un kasieris. Tāpat Kukainis ir bijis Mičiganas Baltiešu komitejas priekšsēdētājs, latviešu centra “Garezers” prezidents un padomes priekšsēdis. Kukainis darbojies kā Amerikas latviešu apvienības (ALA) priekšsēdis un kā Apvienotās Baltiešu komitejas priekšsēdis ASV.

Apbalvots ar Triju Zvaigžņu un Viestura ordeni.

image

PBLA priekšsēdis, Jānis Kukainis. Foto – publicitātes.

Daina Gross is editor of Latvians Online. An Australian-Latvian she is also a migration researcher at the University of Latvia, PhD from the University of Sussex, formerly a member of the board of the World Federation of Free Latvians, author and translator/ editor/ proofreader from Latvian into English of an eclectic mix of publications of different genres.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *