Nīderlandē sākušies kora mēģinājumi un ‘Saulītes’ mācību gads

Nīderlandes latviešu bērnu skolā “Saulīte” jaunais mācību gads iesākās 12. septembrī ar kopīgu dziesmu un iepazīšanos, jo šogad skolas pulkam pievienojās jau trīs jaunas ģimenes, ziņo skolas administrācija. Parasti mācību telpu iekārtoja tikai skolotāji, tad šoreiz aktīvi iesaistījās arī bērni, izvietojot un nostiprinot Latvijas karti, kalendāru, alfabēta, krāsu un skaitļu kartiņas.

Pirmās nodarbības tēma bija “Skola”. Pirmsskolas bērni atkārtoja alfabēta pirmos burtus, mācījās par dzelteno krāsu un apli. Nobeigumā kopīgi zīmēja skolas simbolu – saulīti. Lielie bērni latviešu valodas stundu iesāka ar atjautības anketas aizpildīšanu, un vēlāk tika sadalīti divās grupās, ar atšķirīgiem grūtības pakāpes uzdevumiem. Sākumskolas bērni lasīja un pildīja pareizrakstības vingrinājumus, tukšajos lodziņos ierakstot attiecīgos darbības vārdus, tikmēr pamatskolas bērni atkārtoja patskaņus, vienskaitli un daudzskaitli, minēja krustvārdu mīklu, kā arī laboja viens otra veiktos darbus. Visi kopā bērni gāja rotaļās un iemācījās divas jaunas dziesmas: “Cāļus skaita rudenī” un “Lācēns skolā kad iet”.

Kā katru gadu, pirmās nodarbības nobeigumā bērni varēja skatīties multiplikāciju filmas latviešu valodā, kamēr vecākiem notika sapulce. Sapulcē tika pārrunāti tikšanās laiki, tuvāko svētku svinēšana, mācību programma un priekšlikumi atpūtai ārpus skolas telpām. Turpmāk katram skolas “Saulīte” bērnam būs sava skolas somiņa no auduma, kurā glabāt savus pierakstus, zīmējumus u.c. darbiņus.

Plānotās tikšanās reizes 2010. un 2011. mācību gadā: 3. oktobris, 14. novembris, 12. decembris, 9. janvāris, 13. februāris, 13. marts, 10. aprīlis, 8. maijs un 12. jūnijs.

12. septembrī Hāgā Eiropas Patentu ofisa telpās arī notika pirmais latviešu kora mēģinājums Nīderlandē. Kopā pavisam bija sanākuši 17 dziedāt gribētāji. Mēģinājuma beigās koristi jau varēja trīsbalsīgi nodziedāt :Pūt vējiņi”, kas priekš pirmās sanākšanas reizes ir ļoti labs rādītājs.

Nākamais kora mēģinājums notiks 3. oktobrī no plkst. 15:00-16:00. Tiek aicināti visi, kuriem patīk dziedāt. Pieteikšanās korim pa e-pastu kristine.timma@gmail.com.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *