Muzikantu pasakas kopā ar Ilgu Reiznieci

Ilga Reizniece aizrautīgi turpina iepazīstināt bērnus – un mūs visus citus arī – ar latviešu dziesmām, gara mantām un tradīcijām. Jaunākais ir viņas un mūzikas izdevniecības Upe tuviem un tāliem veidotais kompaktdisks Muzikantu pasakas.

“Mūzika dara pasauli labāku. To mūsu senči ir sapratuši, par to stāstījuši pasakas un dziedājuši dziesmas. Mūzika iepriecina un aizkustina ne tikai cilvēkus, bet arī zvērus, putnus un pat kokus! Tajos tālajos laikos, kad vēl nebija datoru un radio, nebija mūzikas bez muzikantiem.Klausoties šo ierakstu, jūs dzirdēsiet ne tikai to, kā tad veicies spēlmaņiem, bet arī pašu instrumentu spēli. Reti kurā mājā mūsdienās skan kokles, ģīgas vai dūdas. Ieraugot vijoli, bērni visbiežāk to nosauc par ģitāru. Šajā albumā būs iespēja gan apskatīt, gan ieklausīties dažādu latviešu tautas instrumentu skaņās. Un varbūt dzirdētais pamudinās jūsu lolojumu lūgt sagādāt kādu instrumentu un sākt mācīties spēlēt?! Un pasaule kļūs labāka…” – tik tēlaini un reizē trāpīgi Reizniece saka diska ievadvārdos.

Ierakstā atrodamas 14 pasakas un dziesmas, savukārt buklets, kas veidots kā līdzība ar ermoņikām, apkopo ne tikai instrumentu attēlus, bet arī aprakstus par tiem. Pasakas ierunājuši Reizniece un Mārtiņš Liepa, un vēl bez Ilgas muzicējuši arī Valdis un Māris Muktupāveli, Laima Jansone, Kristīne Kārkle, Gatis Gaujenieks un Egons Kronbergs. Savukārt dziesmas iedziedājušas Ilgas Reiznieces audzēknes, kuru balsis jau pazīstamas no Pasaku un Masku dziesmu ierakstiem.

Darba veidotāji novēl bērniem pacietīgi klausīties un atšķirt instrumentu skaņas un raksturu. Un varbūt arī kādam tētim un mammai dzirdētais atklās ko jaunu par it kā jau zināmo un pierasto.

Diska Muzikantu pasakas svinīgā ieskandināšana notiks Tautiešu mēneša ietvaros, 2008.gada 4.jūlijā plkst. 17.00 Ārzemju latviešu skolotāju semināra laikā Rīgas Lietuviešu vidusskolā (Prūšu iela 42a, Ķengaragā, Rīgā). No 5.jūlija disks būs nopērkams mūzikas un grāmatu veikalos Latvijā, kā arī speciālajās suvenīru tirdzniecības vietās pa šīs vasaras Dziesmu svētku laiku.

Muzikantu pasakas

Kompaktdisks Muzikantu pasakas domāts iepazīstināt bērnus ar latviešu dziesmām, gara mantām un tradīcijām.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *