Maija sākumā notiks otrās Latvijas kultūras dienas Īrijā

Latvijas vēstniecība Īrijā informē, ka ar Latvijas Kultūras ministrijas, Dublinas Domes, Temple Bar Company, Latvijas ražotāju un vietējo tautiešu organizāciju atbalstu, Latviešu biedrības Īrijā koris „eLVē” sadarbībā ar vēstniecību Dublinā maija sākumā rīko Otrās Latvijas kultūras dienas Īrijā.

Tā 2. maijā notiks Kultūras dienu oficiālā atklāšana ar foto izstādi „Latvijas Dziesmu un Deju svētku brīnums”, un vēstniecības rīkoto pieņemšanu Dublinas Pilsētas zālē.

Savukārt 4. maijā, atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, Īrijas tradicionālo mākslu centrā CLASAC, Alfie Byrne Rd, Clontarf, Dublin 3, notiks gan teātra uzvedums “Mans Imants Ziedonis”(Latviešu biedrības Īrijā teātra studija “Cita bedre”), gan ar dziesmām bagātināts deju lielkoncerts un Latviešu nedēļas nogales skoliņu Īrijā izstāde “Latvju raksti”.

Kultūras dienu ietvaros 5. maijā, ieskandinot Latvijas 25. Vispārējos latviešu Dziesmu un 15. Deju svētkus, gan tautieši, gan Dublinas pilsētas iedzīvotāji un viesi, Dublinas vecpilsētā Temple Bar tiek aicināti vērot svētku dalībnieku gājienu, iepazīties ar tautiskiem amatnieku izstrādājumiem, informāciju par Latviju, tās nacionālajām tradīcijām un Dziesmu un deju svētkiem, kā arī nodegustēt Latvijas ražotāju pārtikas produkciju un noskatīties Dziesmu svētku ieskaņas kopkoncertu East Essex Street.

Šīs Latvijas kultūras dienas ir iekļautas 2013. gada vispasaules īru salidojuma Īrijā The Gathering Ireland 2013 programmā un informāciju par Kultūras dienām var atrast arī interneta vietnē.

Vēstniecība aicina visus interesentus izmantot iespēju un piedalīties Otrajās Latvijas kultūras dienās Dublinā gan iesaistoties to organizēšanā, gan piedaloties Kultūras dienu programmas pasākumus klātienē.

Otro Latvijas kultūras dienu Īrijā programma pieejama vēstniecības interneta mājas lapā. Kultūras dienu organizēšanai un pasākumiem varat līdzi sekot arī interneta vietnē Facebook.

Papildu informācija pieejama pa e-pastu embassy.ireland@mfa.gov.lv vai pa tālruni + 353 14780161.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *