Londonas latviešu dejotāji brauc uz nelielu turneju dzimtenē

Londonas latviešu dejotāji

Londonas latviešu dejotāji jau 35 gadus iepriecina skatītājus gan Anglijā, gan ārpus tās, un tagad dodas uz nelielu turneju Latvijā. (Foto: Eļina Lēja)

Londonas latviešu dejotāji, kas pirms vairāk nekā 20 gadiem bija pirmie ārzemju latviešu dejotāji, kuri viesojās Latvijā, dzimtenē atgriezīsies 16. un 17. aprīlī uz nelielu koncertturneju, ziņo Terēze Bogdanova.

Dejotāji 1989. gadā sniedz neaizmirstamu koncertu Latvijas Nacionālajā Operā. Pēc tam vairāku gadu garumā tika atkārtoti apmeklēta dzimtene, uzstājoties ar plašām koncertprogrāmmām dažādās pilsētās un, protams, piedaloties deju svētkos.

Pēc vairāk nekā desmit gadu pārtraukuma Londonas tautas deju kopa atkal uzstāsies Latvijā, šoreiz ar savu dejotprasmi iepriecinot skatītājus Tukumā un Rīgā.

16. aprīlī londonieši būs īpašie viesi sava senā drauga – Tukuma tautas deju ansambļa “Svīta” 65 gadu jubilejas sarīkojumos. Pirmais koncerts plkst. 11.00 kopā ar jubilāriem notiks Tukuma pilsētas laukumā, savukārt 18.00 – pilsētas kultūras namā.

Nākamajā dienā, 17.aprīlī, londonieši uzstāsies VEF Kultūras pilī notiekošajā deju kopas “Dancītis” koncertā Rīgā.

Zimīgi, ka arī pašiem Londonas dejotājiem šis ir 35. jubilejas gads. Viktora Griguļa dibinātais un vadītais ansamblis ir bijis neatņemama vērtība Anglijas trimdas sabiedrībā, kuplinot vietāja un Eiropas mēroga latviešu kopā sanākšanas un svinību reizes, ar katru uzstāšanos demonstrējot savu dejotprieku, dažādību deju solī un nenogurdināmību, ziņo Bogdanova.

Tāpat viņi arī piedalījušies dažādos starptautiska mēroga sarīkojumos, popularizējot latviešu kultūru un latvisko deju soli. Pa šiem gadiem ir piedzīvotas neskaitāmas sastāvu maiņas, pārvarēti kritiski brīži, kad dejotāju skaits ir bijis ļoti minimāls – vien divi pāri, tāpat arī deju kopas ilggadējā vadītāja īslaicīgās prombūtnes veselības problēmu dēļ, taču pāri visam ir spēts noturēt snieguma kvalitāti un dejotāju rindās apvienot dažādās trimdinieku un jauniebraucēju paaudzes.

Uz Latviju tiks vestas gan gadu gados izkoptās horeogrāfijas, gan jaunapgūtās dejas, apliecinot deju kopas daudzpusīgumu, kā arī īpaši sarūpēti muzikālie priekšnesumi izjustā skanējumā, ziņo Bogdanova. Šī nelielā koncertturneja – atgriezšanās dzimtenē – būs veltīta kopas ilggadējai dejotājai un nesen mūžībā aizgājušajai Laimai Speakman-Brown, kura visus šos 35 gadus ar īsiem pārtraukumiem bija kopas pamatsastāvā un palīdzējusi izskolot nevienu vien no pašreizējiem kopas dejotājiem.

One thought on “Londonas latviešu dejotāji brauc uz nelielu turneju dzimtenē

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *