Literatūras ‘zelta fonda’ bibliotēka internetā

Letonika.lv – pazīstama ar savām interneta vārdnīcām – ir atklājusi jaunu interneta bibliotēku, proti, Latviešu literatūras zelta fondu. Šobrīd bibliotēkā atradīsit informāciju par 16 latviešu klasiķiem un viņu darbus: dzeju, lugas, stāstus, noveles un citu žanru sacerējumus. Publicētie darbi aptver lielu daļu latviešu literatūras no pašas sākotnes līdz pirmās Latvijas valsts laikā tapušajiem. Tie ir izturējuši laika pārbaudi, un joprojām ir iekļauti un tiek lasīti pamatskolas un vidusskolas literatūras programmās.

Darbus var meklēt pēc autora, žanra vai darba nosaukuma. Lasīšanas ērtumam uz ekrāna ir izveidots īpašs lasīšanas logs un grāmatzīmes ievietošanas iespēja. Darbojas pilnteksta meklēšana un ātrā atrasto vārdu iezīmēšanas/pārlūkošanas iespēja.

Šī zelta fonda bibliotēka gan ir vēl papildināšanas stadijā. Letonika gaida no lasītājiem atsauksmes, ieteikumus un kritiku – kas patīk vai nepatīk, ir vai nav ērti. Un pats galvenais: ko lasītāji vēlētos lasīt šajā bibliotēkā. Ieteikumus sūtīt uz e-pastu letonika@tilde.lv.

Literatūras zelta fonda bibliotekas atrodama Letonikas mājas lapā www.letonika.lv, uzklikšņinot uz “Literatūra”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *