Latviešu Svētdienas skola Maskavā uzsāk jauno mācību gadu

Latviešu Svetdienas skola Maskavā pastāv jau 17 gadus un 18. septembrī atklāja jauno mācību gadu Latvijas vēstniecībā Krievijā, kā ziņots vēstniecības mājas lapā.

Šogad skolas gaitas uzsāk 22 skolēni, lai trīs sestdienas mēnesī mācītos lasīt un rakstīt latviešu valodā, kā arī apgūtu latviešu tradīcijas un dziedāšanu.

Svinīgajā atklāšanā uzrunu teica Svētdienas skolas patronese Latvijas vēstnieka Maskavā kundze Sandra Skuja. Patronese skolai dāvināja mūzikas instrumentus un grāmatas.

Skolēnus sveica ilggadējā mācību pārzine Guna Goluba: “Ceru, ka nodarbības mūsu skolā palīdzēs jums vairāk iepazīt un iemīlēt skaisto zemi, ko sauc – Latvija”.

Jaunā mācību gada atklāšanas svētkos skolā viesojās Latvijas Leļļu teātra aktrise Dace Vītola un ar izrādes “Lellīte Lolīte” fragmentiem un muzikālajām skicēm priecēja Svētdienas skolas audzēkņus un klātesošos viesus.

Svētdienas skola Maskavā tika dibināta 1994. gadā pēc dzejnieka un toreizējā vēstnieka Jāņa Petera ierosinājuma. Arī visi nākamie vēstnieki – Imants Daudišs, Normans Penke, Andris Teikmanis un Edgars Skuja, ir snieguši lielu atbalstu skolas attīstībai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *