Latviešu skolas Īrijā tiekas ar PBLA Izglītības padomes pārstāvēm

11.oktobrī Dublinā, Latvijas vēstniecības Īrijā telpās notika latviešu nedēļas nogales skoliņu skolotāju tikšanās ar Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) Izglītības padomes priekšsēdi Daci Copeland un priekšsēdes vietnieci Dainu Grosu. PBLA pārstāves viesojās Īrijā, lai iepazītos ar Īrijas latviešu nedēļas nogales skoliņu darbu, kā arī dalītos latviešu valodas lietošanas un apmācības pieredzē Īrijā un ārvalstīs, ziņo LR vēstniecības Īrijā mājas lapa.

Par savu skoliņu darbu stāstīja Latviešu Biedrības Īrijā nedēļas nogales skoliņas “Saulgriezīte”, Limerikas latviešu biedrības bērnu un jauniešu centra “Zvaniņš”, Latviešu Sabiedrības Korkā latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas, Montessori bērnudārza un After School centra “Winnie the Pooh” Longfordā un Latviešu bērnu aktivitāšu centra Lukanā skolotājas.

Savukārt PBLA pārstāves pastāstīja par savu pieredzi, nodrošinot latviešu skoliņu darbu ASV, Austrālijā un Eiropā, mācību materiālu sagatavošanā un izplatīšanā. Daina Grosa aicināja aktīvi izmantot PBLA IP sagatavotos materiālus, kuri ir pieejami latviansonline.com mājaslapā latviansonline.com/education/materials/, kā arī iepazīties ar PBLA IP programmām un nodarbību plāniem, kuri ir atrodami mājaslapā latviansonline.com/education/curricula/.

Tikšanās dalībnieki piekrita, ka nepastāv nekādi ierobežojumi mācību programmas izstrādē un ka nodarbības latviešu skoliņās var notikt tik atraktīvi, cik to ļauj iztēle. Šajās skoliņās bērniem tiek dota iespēja runāt savā starpā latviski ne tikai mācoties valodu, bet arī taisot aizraujošus zinātņu eksperimentus, spēlējot teātri, ceļojot ekskursijās un vienkārši labi pavadot laiku kopā. Katrā skoliņā atradīsies nodarbe arī bērnu vecākiem, lai kopā sanākšana būtu atraktīva visām paaudzēm.

Vēstniecība aicina bērnu vecākus aktīvāk iesaistīties skoliņu darbā, jo latviešu skoliņas ir vienīgais veids, kā Īrijā dzīvojošie tautieši var saglabāt savos bērnos latviešu valodu, latviešu kultūru un saikni ar dzimteni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *