Latviešu “bērnu rīti” Dānijā kļuvuši par skoliņu

Ir noticis Dānijas latviešiem iecerētais: Vejles apkartnē, Dānijā, ir atrasta vieta pastāvīgai skoliņai un Dānijas latviešu bērnu rīti Vejlē ir pārveidojušies par kopīgu skoliņu un bērnu rītu pirmsskolas vecuma bērniem.

Nodarbības notiek reizi mēnesī Noremarkas skolas telpās Vejlē (2 ½ stundas braucienu uz rietumiem no Kopenhāgenas). Dānijas latviešu biedrība šīs telpas var izmantot bez maksas un skoliņas rīcībā ir trīs telpas. Skolas pirmajās nodarbībās šī gada 15. septembrī piedalījās bērni no 11 ģimenēm. Bērni ir sadalīti trīs grupās, kas atkarīgas no bērnu lasīšanas spējām. Vecākos bērnus māca skolotāja Kristīne Zariņa Nuchel. Ar jaunākajiem bērniem nodarbojas viņu mātes rotācijas kārtībā. Skolas nodarbības notiek no 10:45-14:00. Šai laikā arī ieskaitītas pusdienas, ko bērni ēd kopā ar saviem vecākiem, un fiziskas nodarbības svaigā gaisā.

Bildes no pirmās skolas dienas redzamas Dānijas latviešu biedrības mājas lapā: http://lettiskdanskforening.dk/lv/bijusie.htm.

Ir iecerēts drīzumā arī Kopenhāgenas apkārtnē noorganizēt latviešu bērniem regulāras nodarbības, jo arī tur dzīvo latviešu ģimenes.

PBLA Izglītības padome Vejles latviešu skoliņai noziedoja 10 grāmatas: Manas bērnības skaistākās pasakas. Šī ir ideāla lasāmgrāmata bērniem, kas nupat sākuši lasīt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *