Latviešu ārsts Nagobads uzņemts Minesotas universitātes slavas zālē

Svinīgā ceremonijā Minesotas universitātes “M kluba” slavas zālē 9. septembrī uzņemts ilggadējais hokeja komandas ārsts – Latvijā dzimušais Visvaldis Georgs Nagobads, kurš par saviem izcilajiem nopelniem šogad uzņemts arī ASV Nacionālajā hokeja slavas zālē.

“Tikai dažiem cilvēkiem aizkulisēs ir bijusi tik liela ietekme uz tik milzīgu skaitu hokeja spēlētāju kā Nagobadam, kurš 34 gadus kalpojis kā Gophers hokeja komandas ārsts, strādājis ar neskaitāmām ASV nacionālajām komandām un bijis pārstāvēts starptautiskās mediķu komitejās,” tā Minesotas universitātes mājas lapā tiek pamatota Nagobada uzņemšana universitātes slavas zālē.

Nagobads ir viens no 10 ar sportu saistītiem cilvēkiem, ko šogad uzņēma “M klubā” (“M” Club Hall of Fame).

Minesotas universitātē sporta aprindās iecienītais hokeja ārsts Nagobads guvis izcilus panākumus gan ASV, gan starptautiskā mērogā. Būdams Minesotas universitātes hokeja komandas ārsts no 1958. gada līdz 1992. gadam, Nagobads šai komandai palīdzējis īstenot to, ko nevienai citai ASV universitātes hokeja komandai līdz tam nebija izdevies panākt – dalību trīs nozīmīgos starptautiskos hokeja turnīros.

Savas profesionālās karjeras laikā, Nagobads bijis ārsts piecām ASV Olimpiskajām hokeja komandām, 15 ASV Nacionālajām hokeja komandām un sešām ASV nacionālajām junioru komandām. Tāpat Nagobads bijis pārstāvēts ASV hokeja un inventāra drošības komitejā un aktīvi darbojies Starptautiskās hokeja līgas Medicīnas komitejā. Par ārkārtīgi nozīmīgo devumu hokeja popularizēšanā pasaulē 2003. gadā Nagobads saņēmis Starptautiskās hokeja federācijas balvu, kļūstot par pirmo personu no Ziemeļamerikas, kas ieguvusi šo balvu tās 12 gadu ilgās pastāvēšanas laikā.

Agrāk šogad Nagobadu uzņēma arī ASV Hokeja slavas zālē (U.S. Hockey Hall of Fame), kuras mājas lapā rakstīts, ka viņš savā laikā bijis viens no ietekmīgākajiem cilvēkiem ASV hokejā.

“Tas ir neticami. Man pietrūkst vārdu, lai pateiktu, cik lepns un laimīgs es esmu par iespēju atrasties šajās slavas zālēs,” sev piešķirto Minesotas universitātes atzinību komentē dakteris Nagobads.

1921. gadā Rīgā dzimušais Nagobads izglītību guvis Latvijas universitātē un Gīsenes universitātē, savukārt grādu medicīnā ieguvis Frankfurtē bāzētajā Tubingenes universitātē.

Nagobads savulaik pats bija aizrāvies ar hokeja spēli, kuru viņš bija aizsācis spēlēt jau desmit gadu vecumā. Kā svinīgajā ceremonijā atzīmēja Nagobads, tieši viņa personīgā pieredze hokeja spēlē ļāvusi viņam daudz veiksmīgāk pildīt hokeja komandas ārsta pienākumus.

One thought on “Latviešu ārsts Nagobads uzņemts Minesotas universitātes slavas zālē

  1. Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) vārdā apsveicu Dr. V. Nagobadu ar uzņemšanu Minesotas Universitātes slavas zālē! Tas rada prieku un gandarījumus mums visiem. Cieņā – Jānis J. Dimants, M.D., LĀZA’s valdes priekšsēdis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *