Latviešiem ārzemēs dota iespēja attālināti aizdegt svecīti 11. novembrī!

Atzīmējot Lāčplēša dienu, Latvijas Institūts (LI) dod iespēju ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem piedalīties vienā no valsts patriotiskākajiem notikumiem, attālināti aizdedzot īstu svecīti 11.novembra krastmalā.

Šim nolūkam Latvijas oficiālajā Facebook lapā „If you like Latvia, Latvia likes you” izveidots šķirklis (app) ar nosaukumu „Aizdedz svecīti!” jeb „Light a Candle!”. Lietotājam atliek tikai nospiest identiska nosaukuma pogu, un 11.novembrī starp plkst.18 un 22 pie Rīgas pils mūra tiks aizdegta reāla svecīte par katru personu, kura piedalās akcijā. Svecīšu aizdegšanu nodrošinās „Rīga 2014” brīvprātīgo komanda.

„Vēlējāmies dot iespēju Latvijas valstspiederīgajiem un viņu pēcnācējiem, kuri šobrīd dzīvo ārzemēs, piedalīties vienā no Latvijas patriotiskākajiem gada notikumiem. Katram ir būtiski izjust piederību Latvijai un saviem tautiešiem,” skaidro LI direktore Karina Pētersone.

„Lāčplēša diena ir viens no svarīgākajiem datumiem Latvijas vēsturē, kad izšķīrās brīvas tautas liktenis. Tā bija lielākā Latvijas armijas militārā uzvara, un mūsdienās mēs šai dienā pieminam drosmīgos brīvības cīnītājus un viņu stipro, pašaizliedzīgo garu,” turpina LI direktore.

Lai radītu patiesu svētku un kopības noskaņu, akcijā aicināts piedalīties ikviens interesents, arī ārzemnieki. Ārzemniekus LI uzrunā tāpēc, ka arī 1919.gadā Latvijas brīvības cīņās būtiska loma bija kaimiņvalstu un sabiedroto atbalstam. Kā katru gadu, LI aicina pie apģērba piespraust lentīti Latvijas karoga krāsās.

LI uzturētā Latvijas oficiālā Facebook lapa ir unikāls projekts valsts atpazīstamības veicināšanai sociālajos tīklos. Lapas ziņām ik dienu seko līdzi vairāk nekā 70 000 cilvēku no visas pasaules. Taču kopumā LI rakstītās ziņas var sasniegt pat vairāk nekā pusmiljonu lielu ārzemju auditoriju. Šķirkli „Aizdedz svecīti!” LI radījis sadarbībā ar aģentūru „Inspired Digital”.

LI darbības mērķis ir Latvijas pozitīvas starptautiskas atpazīstamības veicināšana, veidojot konkurētspējīgu valsts identitāti. LI izplata informāciju un sagatavo informatīvus materiālus par Latviju, kā arī organizē Latvijas tēla popularizēšanas pasākumus Latvijā un ārvalstīs.

Papildu informācija: Krišjānis Ozols, Latvijas Institūta sabiedrisko attiecību speciālists. Tālr.: 67503667, 28347793; e-pasts: Krisjanis.Ozols@li.lv

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *