Koru virsdiriģents Teterovskis notur meistarklases Toronto koristiem

Latvijā pazīstamais un iemīļotais Dziesmu svētku virsdiriģents Ints Teterovskis nesen atgriezās no Toronto, Kanādā, kur viņš no 26. līdz 28. februārim pasniedza koru meistarklases, ziņo Laura Adlere, Teterovska un jauniešu kora “Balsis” aģente un publiciste Ziemeļamerikā.

Vadīt meistarklases Teterovski aicināja Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskā latviešu draudzes Toronto mūzikas komiteja un vokālais ansamblis, kuru vada diriģente Brigita Alka.

Teterovskis ar jauniešu kori “Balsis” jūlijā piedalījās XIII Latviešu dziesmu svētkos Hamiltonā. Pēc dziesmu svētkiem kori un diriģentu intervēja Classical 96.3 FM raidstacijā Toronto, pēc kuras koris sniedza koncertu Sv. Tomasa anglikāņu baznīcā kanādiešu un latviešu publikai. Atsauksmes par Teterovski un kori “Balsis” bija tik labas, ka vairākas organizācijas vēlējās pēc iespējas ātrāk aicināt diriģentu atpakaļ. 

Meistarklasēs piedalījās 65 koristi – gan no latviešu sabiedrības Toronto un Montreālā, gan no vietējiem kanādiešu koriem Toronto. Repertuārā bija gan latviešu, gan ārzemju komponistu darbi, ieskaitot Renāti Stivriņu, Uģi Prauliņu, Ādolfu Ābeli, Imantu Ramiņu, Edvardu Grīgu, Olivier Messiaen, John Tavener, Knut Nystedt un Healey Willan.

Meistarklases diriģents pasniedza angļu valodā, bet, neskatoties uz to, dalībniekiem bija izdevība iemācīties un nodziedāt Ādolfa Ābeles “Lūgšanu” latviešu valodā. Noslēgumā koristi nodziedāja īsu koncertu Sv. Jāņa draudzes dievnamā.

Ir iecerēts, ka šīs meistarklases kļūs par ikgadēju pasākumu Sv. Jāņa draudzes dievnamā Toronto.

Meistarklase

Diriģenta Inta Teterovska vadītās meistarklases notika Sv. Jāņa draudzes dievnamā Toronto. (Foto: Juris Ķeniņš)

Mūzikas komiteja

Sv. Jāņa draudzes mūzikas komitejas locekļi Laura Adlere, prāvests Fritz Traugott Kristbergs un diriģente Brigita Alka tiekas ar viesu diriģentu Intu Teterovski. (Foto: Juris Ķeniņš)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *