Koncerts Īrijā varētu būt aizsākums jauniem dziesmu svētkiem

Pirmais Īrijas latviešu mākslas pašdarbnieku koncerts “Ieskandēsim vasaru” notika 7.jūnijā Dublinas priekšpilsētā Lucanā un saveda kopā dziedātājus, dejotājus un aktierus – un deva cerību iniciatoram Normundam Āboliņam, ka šadus pasākumus ir jāorganizē katru gadu.

Koncertu uzveda lielajā skolas zālē Griffeen Valley Educate Together National School, kur mājvietu ir atradis Latviešu bērnu aktivitāšu centrs (LBAC). Kā informēja Āboliņš, koncertā piedalījās Latviešu Biedribas Īrijā koris “eLVē” un LBĪ bērnu vokālā grupa “Mazais letiņš”, kurus vada Inguna Grietiņa, kā arī LBĪ deju grupa “Jampadracis” Solveigas Slaidiņas vadībā un LBĪ teātra studija “Cita bedre” Daces Ziemeles vadībā. Koncertu kuplināja arī LBAC bērni un skolotāji ar individuāliem priekšnesumiem.

Pasākuma režisore bija LBAC mūzikas skolotāja Skarleta Mukāne, asistente – LBAC vadītāja Ramona Āboliņa, pasākuma vadītāja – Sanita Lemeša.

Ziņojumā medijiem Āboliņš rakstija, “Vai tas būs latviešu māksliniecisko grupu atskaites punkts par iepriekšējā gadā paveikto, vai, kas zin – varbūt tiešām savu dziesmu un deju svētku aizsākums, patreiz vēl teikt pāragri, tomēr tas, ka šādiem koncertiem jākļūst par tradīciju, ir skaidrs gan dalībniekiem, gan organizētājiem.”

Sandra Bondarevska, Latviešu Televīzija Īrijā konsultante, intervijā ar Latvians Online piekrita domai, ka koncerts varētu būt dziesmu svētku aizsākums. LTĪ dalībnieki bija ieradušies uzfilmēt koncertu.

Atklājot pasākumu, LBAC vadītāja Āboliņa atgādināja cik svarīgi ir glabāt latviešu tautas valodas, kultūras un mākslas vērtības, it īpaši, dzīvojot tālu no dzimtenes Īrijā.

LBI teātra studijai “Cita bedre” šis pasākums bija īpašs, tādas kā pirmās uguns kristības, rakstija Āboliņš. Studija uzveda fragmentus no lugas “Skroderdienas Silmačos”.

“Pirmā uzstāšanās publikai pilnībā attaisnoja teātra studijas dalībnieku un aktieru ieguldīto darbu” – tā Āboliņš.

Pasākuma režisore Mukāne speciāli pasākumam par godu bija pat uzrakstījusi dzejoli par Latviju.

Pasākumā piedalījās arī Latvijas vēstnieks Īrijā Indulis Ābelis. Vēstniecības darbinieki bērniem bija sagatavojuši interesantu viktorīnu par Latviju. Par zināšanām un atjautību, bērni saņēma gan latviešu rudzu maizes klaipus un īstu no Latvijas nākušu medu, gan Laimas saldumus, gan skaistas dzintara rotaslietiņas un citas veltes.

LBAC vārdā Āboliņš pateicas centra bērnu vecākiem par finansiālo un morālo atbalstu pasākuma organizēšanā.

“Esam pārliecināti, ka nākamajā gadā, latviešu mākslinieku skaits Īrijā būs vēl lielāks. Tādēļ uz nākamo gadskārtējo koncertu ‘Ieskandēsim vasaru 2009’, sāksim jau gatavoties tagad” – tā Āboliņš.

Andris Straumanis is a special correspondent for and a co-founder of Latvians Online. From 2000–2012 he was editor of the website.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *