Jūlijā Rīgā notiks PBLA izglītības seminārs

Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) Izglītības padome aicina visus ārzemēs darbojošos latviešu skolotājus un izglītības darbiniekus uz semināru Rīgā 12. un 13. jūlijā. Seminārs notiks tieši pēc Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas notiks Rīgā no 6. līdz 11. jūlijam. Semināra norises vieta: Rīgas Skolēnu pils Kr. Barona ielā 99.

Kā stāsta semināra koordinātore Daina Grosa, seminārs domāts kā iespēja skolotājiem un citiem izglītības darbiniekiem no visas pasaules satikties, dalīties pieredzē, uzzināt kaut ko jaunu par mācību metodiku, iepazīties ar jaunu mācību vielu, ko izmantot valodas un citās stundās. Laipni lūgti arī vecāki, kā arī citi, kas interesējas par latvisko izglītību ārpus Latvijas. Seminārā piedalīsies un nodarbības vadīs profesionāli pedagogi no Latvijas, ASV un Austrālijas.

Pārziņus uzrunās Andra Zommere, skolotāja ar lielu pieredzi pārziņa lomā ASV, kā arī skolotājas pieredzi Latvijā. Zommere ir ilgus gadus vadījusi pilna laika latviešu bērnu dārzu “Pasaciņa” Kalamazoo, strādājusi Internacionālā skolā Ķīpsalā un pašlaik ir pārzine St. Augustine Cathedral School, katoļu pamatskolā Kalamazoo. Zommeres vērtīgā pieredze daudzus gadus vadības lomā var dot jaunu skolu vadītājiem svarīgu informāciju par to, kā veiksmīgi ieviest skolā efektīvu struktūru – tādu, kur ir tradīcijas, kur vecāki ar prieku un pienākuma sajūtu arī piedalās lēmumu pieņemšanā, kas skar skolas dzīvi.

Ar savu bagātīgo pedagoģisko pieredzi arī dalīsies Baiba Jurjāne un Arita Lauka; abas ir bijušas metodiķes un skolotājas Internacionālā skolā Ķīpsalā, tagad vada skolotāju kursus Latvijas skolotājām, kā arī vada privāto pirmsskolu “Maziņš kā jūra” Rīgā. Jurjāne ir oriģināli no Kanādas, kopš 1997.g dzīvo Latvijā, Lauka ir pedagoge no Latvijas un arī vada International Baccalaureate seminārus pa visu Eiropu.

Latvijas skolotājas Dace Anstrate un Anita Šaltāne iepazīstinās skolotājus ar bilingvalo metodiku, ko Latvijā pielieto mācot mazākumtautību skolās. Anstrate ir latviešu valodas un literatūras skolotāja Jelgavas speciālaja pamatskolā, kā arī vada LAT2 kursus skolotājiem un vecākiem. Šaltāne ir Salaspils 2. Vidusskolas direktora vietniece mācību darbā, ģeogrāfijas un ekonomikas skolotāja. Abas ir izstrādājušas vairākus metodiskos un mācību līdzekļus.

Karīna Jaunalksne ir vācu valodas skolotāja Melburnā, Austrālijā, ar daudzu gadu pieredzi. Ilgus gadus mācījusi Melburnas latviešu skolā “Daugava”. Valda Jefimova ir pamatskolas skolotāja Melburnā ar īpašu specialitāti – lasītmācīšanu bērniem, kuriem vajag īpašu palīdzību. Valda arī ir ilgus gadus mācījusi latviešu valodu Melburnas latviešu skolā “Daugava”. Jaunalksne un Jefimova pastāstīs, klātesošos arī iesaistot praktiskās nodarbībās, par metodēm, kā iesaistīt skolēnus mācībās (angliski “student engagement”), kā arī par atšķirīgiem veidiem, kā skolēni vislabāk apgūst informāciju (angliski “thinking curriculum”).

Būs vēl citi referenti, paneļdiskusijas, kā arī paredzēts mācību grāmatu tirdziņš. Seminārs bez maksas, bet dalībniekiem ceļojumu izdevumus un apmešanos jāsedz un jākārto pašiem. Vakara cēliens abus vakarus paredzēts folkklubā “Ala” Audēju ielā Vecrīgā, kur semināra dalībnieki varēs neformālā gaisotnē turpināt sarunas.

Interesenti uz semināru var pieteikties, sūtot epastu Dainai Grosai uz daina@gross.id.au līdz 31. maijam, un PBLA izsūtīs pieteikšanās veidlapas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *