Jūlijā pirmoreiz Latvijā notiks Pasaules latviešu jaunatnes nometne “2×2”

Pasaules latviešu jaunatnes nometne „2×2” notiks no 2015. gada 9.- 17. jūlijam LU konferenču un atpūtas centrā „Ratniekos”.

Pirmo reizi Latvijā rīkojot pasaules latviešu jaunatnes nometni „2×2” izvēlēts sauklis „Baudi savu latvietību”. Plašā programma piedāvā jauniešiem no diasporas zemēm un Latvijas kopīgi diskutēt, iedvesmoties vienam no otra, dalīties iespaidos par savu latvisko pasauli un iegūto nest tālāk citiem latviešiem.

LU konferenču un atpūtas centrā „Ratniekos” nometnes dalībniekiem tiks piedāvāta augstvērtīga programma, kurā iekļautas mūsdienās aktuālas tēmas: Latvija jaunajā ģeopolitiskajā situācijā. Vai Latvijas mediji sasniedz diasporu? Kā kļūt par uzņēmēju ?

Nometnes dalībnieki vecumā no 18- 30.gadiem varēs darboties vairākās ievirzēs – „Mediji un kultūra Latvijā”,”, „Vadi sevi, vadi citus”, „Uzņēmīgie latvieši”, „Kādi mēs esam?” u.c. Pēcpusdienu projektos iekļautas daudzas un dažādas radošas nodarbības – dabas mākslas darbnīca, aušana, tautas dejas, „Mūsdienu latviešu virtuve”, rotkalšana u.c.

Ievirzes un projektus vadīs LTV žurnāliste Eva Ikstena-Strapcāne, projektu vadītājs uzņēmumā „Draugiem Group” Dāvis Siksnāns, SSE Rīga pasniedzēja Vanda Dauksta , jauniešu apmācību trenere Madara Mazjāne, žurnālists Ansis Bogustovs, šefpavārs Māris Jansons, rotkalis Vitauts Straupe, Elīna Ķersele u.c

Nometnē uzstāsies pazīstami lektori no Latvijas un ārzemēm, neiztrūks vakara nodarbības, danči, dziesmas un izbraukumi pa nozīmīgām Vidzemes vietām.

Nometnes rīcības komitejā darbojas iepriekšējo 2×2 nometņu dalībnieki, latviešu jaunieši no Latvijas, kā arī tie, kas dzimuši ASV, Kanādā un Vācijā un tagad mācās, strādā un dzīvo Latvijā.

„2×2” ideja dzima 1964. gadā ASV, kopā pulcinot ārzemēs dzīvojošos latviešu jauniešus, lai nedēļas garumā profesionālu lektoru vadībā padziļināti apgūtu Latvijas vēsturi, politiku, folkloru, etnogrāfiju, žurnālistiku, kā arī lai diskutētu par aktuāliem sabiedriski politiskiem jautājumiem. Laika gaitā kā lektori „2×2” nometnēs darbojušās tādas sabiedrībā pazīstamas personas, kā Vaira Vīķe-Freiberga, Bruno Rubesis, Valters Nollendorfs, Līga Ruperte, Uldis Grava, Jānis Domburs, Lolita Ritmane un daudzi citi.

Tuvāka informācija: 2×2 mājaslapā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *