Jauns alfabēta mācīšanas rīks

Latviešu alfabētu var tagad iemācīties ar jaunas grāmatas un DVD Joka pēc alfabēts palīdzību. Alfabēta iemācīšana kļūst par jautru spēli un bērns pilnīgi nemanot ir burtus iemācījies, pie tam galvā palikusi arī jauna dziesma.

Apgāds Zvaigzne ABC, sadarbojoties ar mūzikas grupas Prāta vētras solistu un komponistu Renāru Kauperu, filmu studiju Rija (suņu meitenītes Lotes veidotājiem), mākslinieci Indru Sproģi un Rīgas nedzirdīgo bērnu internātpamatskolas bērniem izveidojusi jaunu, interaktīvu veidu, kā mācīties latviešu alfabētu. Komplektā iekļauts arī DVD un sienas plakāts ar alfabētu.

Alfabētu var mācīties dažādi – dažādi varianti gan vizuāli, gan audio veidā. Alfabēta veidotāji ir bijuši īpaši radoši iesaistot Kauperu, kas dzied jautru, asprātīgu alfabētu dziesmiņu.

Alfabētam iespējams sekot līdzi tekstam gan lasot grāmatu, gan lasot karaoke versiju dziesmiņai. Karaoke dziesmai iespējams izvēlēties subtitrus gan latviski, gan angliski, kas īpaši noder tiem bērniem, kuriem latviešu valoda nav pirmā valoda. Dziesmiņai DVD formatā arī dažādi varianti – gan animācija, gan ierakstītā dziesmiņa, kur redzams Kaupers kopā ar bērniem. Grāmatā arī iespējams nākamajā līmenī arī lasīt mazliet sarežģītāku tekstu; tātad alfabēta grāmata noder vairākiem līmeņiem.

Lai iepazītos ar alfabēta dziesmiņu, iespējams noskatīties videoklipu Description of image

Joka pēc alfabēts ir gan grāmata, gan DVD ieraksts.

Daina Gross is editor of Latvians Online. An Australian-Latvian she is also a migration researcher at the University of Latvia, PhD from the University of Sussex, formerly a member of the board of the World Federation of Free Latvians, author and translator/ editor/ proofreader from Latvian into English of an eclectic mix of publications of different genres.