Izdotas jaunas Latvijas vēstures mācību burtnīcas

Ar Pasaules brīvo latviešu apvienības atbalstu nesen ir izdotas divas Latvijas vēstures mācību burtnīcas lietošanai latviešu skolās ārpus Latvijas, it sevišķi angliski runājošās zemēs. Pirmā burtnīca apskata Latviju senos laikos līdz Latvijas saimnieciskās attīstības, beidzot ar 1905.gada revolūciju. Otrā sākas ar Latvijas brīvības cīņām un biedzas ar Latviju šodien (2003. gadā).

Abas burtnīcas sastādīja ASV skolotāja Maija Laiviņa. Pirmo daļu ilustrēja un iekārtoja Uģis Nīgals, bet otro daļu ilustrēja Linda Treija un iekārtoja Uģis Nīgals.

Burtnīcu viela ir rakstīta konspektīvi un viegli salasāmā latviešu valodā. Daudzās vietās ir arī teksts angļu valodā, lai rakstītais bērniem būtu vieglāk saprotams. Nodaļas ir sadalītas vairākās daļās, un katras šīs daļas beigās ir jautājumi, kas skolēniem jāatbild. Pašas nodaļas beigās ir atrodams nodaļas pārskats.

Katra burtnīca maksā USD 30 plus sūtīšana. Abas burtnīcas var pasūtināt no Amerikas latviešu apvienības apgāda, 5648 Susan Avenue, Kalamazoo, MI 49048, ASV, vai rakstot e-pastu Dacei Copeland, dace.copeland@wmich.edu.

One thought on “Izdotas jaunas Latvijas vēstures mācību burtnīcas

  1. Paldies par recenziju. Abas vestures gramatas lieto latviesu skolas ASV. Iznakusi Latvijas Fiziskas geografijas gramata latviesu skolam arpus Latvijas. Driz iznaks ari otra dala – Latvijas Saimnieciska geografija.Pirma vestures gramata ir izpardota. Butu labi sanemt labojumus un ieteikumus tai pirms izdodam to otrreiz. Labprat pienemu idejas un ieteikumus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *