Īrijas skolā noskaidro konkursa ‘Cālis’ apbalvojumus

Šogad jau otro gadu pec kārtas 20. februārī Īrijā notika mazo dziedātāju konkurss “Cālis”. Dalībnieki Vinnija Pūka skoliņā Longfordā bija sabraukusi no tuvākām un tālākām Īrijas malām, stāsta Zane Kažotniece.

Koncertu atklāja “Cālis 2009” Krista Rītiņa. Pēc viņas klausītājus priecēja 12 mazi un lieli dziedātāji – cāļi. Siši mazākie piedalijās konkursā, kura galvenā balva bija lidojums uz Latviju un piedalīšanās Saldus “Cālī 2010”. Šie cālēni bija Deivids un Daniels Rudovici (2 gadi), Nansija Vītola (2 gadi), Maikls Saulītis (5 gadi), Annija Albīne (4 gadi) un Kristofers Lauzis (4 gadi).

Īriju Saldū šogad pārstāvēs Maikls Saulītis no Vinnija Pūka skoliņas Longfordā. Deivids Rudovics ieguva noslēpumainākā cāļa titulu, bet viņa brāli Danielu Rudovicu žūrija atzina par mērķtiecīgāko cāli. Arī divgadīgā Nansija Vītola dziedāja braši un kļuva par mīlīgāko cāli, savukārt Annija Albīne nopelnija čiepstošākā cāļa titulu. Kristofers Lauzis, kas uz Longfordu bija atbraucis no Ziemeļīrijas, tika atzīts par kustīgāko cāli.

Žūrijas komisija vērtēja arī lielāko dziedātāju uzstāšanos. Kristiāns Vītols kļuva par optimistiskāko cāli, Līva Joice – par vislatviskāko cāli, Zane Kristkalne saņēma drosmīgākā cāļa titulu, Marta Lauze – nesatricināmākā cāļa godu, savukārt Karīna Lauze tika atzīta par sapņaināko cāli.

Galveno balvu starp lielajiem dziedātājiem saņēma Linda Ozoliņa.

Visi dalībnieki saņēma krekliņus ar Īrijas “Cāļa” simboliku, kā arī rotaļlietas, saldas balvas un kalendārus, kuros pērngada dalībnieki varēja atrast savas fotogrāfijas. Pasākuma noslēgumā pēc dziedāšanas, dejošanas un rotaļām ar gaili visi kopā ēda pasakaini gardo, Baibas Lauzes cepto “Cāļa” torti.

Šogad, tāpat kā pērn, mazos dziedātājus savā paspārnē aicināja, kopā sauca un iedrošināja liels Gailis, kas patiesībā bija Vinnija Pūka skoliņas sirds un dvēsele Olita Lagzdiņa. “Cālis” nevarētu notikt arī bez Lagzdiņās diviem palīgiem. Linda ne tikai pati dziedāja un ieguva galveno balvu starp lielajiem “cāļiem”, bet arī spēlēja klavieru pavadījumu vairākiem mazajiem “cāļiem”. Savukārt Raitis bija gaismu un skaņu operātors, tehniskais darbinieks un izpalīgs visos pārējos darbos.

Konkursa dalībnieki

Konkursa “Calis 2010” dalībnieki 20. februārī pulcējas Vinnija Pūka skolā Īrijā. (Foto: Zane Kažotniece)

Konkursa kūka

Konkursa dalībniekiem Baiba Lauze izcepa īpasu torti. (Foto: Zane Kažotniece)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *