Fonds “Viegli” izsludina pieteikšanos apbalvojumam “Laiks Ziedonim”

6.janvārī, Zvaigznes dienā, Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” izsludina pieteikšanos apbalvojumam “Laiks Ziedonim”. Apbalvojums jau otro gadu tiks pasniegts piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, bērniem un jauniešiem, tautsaimniecībā un literatūrā. Pieteikšanās līdz 13.februārim. 

Šogad bērnu un jauniešu nominācijā “Rabarbers” meklēsim jaunieti vecumā no 13-25 gadiem, literatūras nominācijā “Bize” sagaidām izdevēju pieteiktus autorus par konkrētiem, pēdējo divu gadu laikā izdotiem darbiem, un, visbeidzot, tautsaumniecības nominācijā “Zemi es mācos” šogad apbalvosim kādu mazo vai vidējo uzņēmumu, kas rada produktu vai pakalpojumu ar augstu pievienoto vērtību, spēj to eksportēt un pārsteidz ar savpatību. Zinātnes nominācijā “Taureņu uzbrukums” aicinām pieteikties aktīvus zinātniekus, tikmēr novadpētniecībā īpaši meklējam tos, kas izceļas ar jaunradi. Visās nominācijās tiek gaidīti pieteikumi arī no latviešu kopienām ārpus Latvijas, kuri aktīvi iesaistīti latvisko vērtību saglabāšanā svešumā.

Apbalvojums “Laiks Ziedonim” 2015.gadā tiks pasniegts piecās nominācijās:

– Apbalvojums Zinātnē „Taureņu uzbrukums”

Nominācijā “Taureņu uzbrukums” apbalvojums tiks pasniegts zinātniekam, kas aktīvi nodarbojas ar pētniecību kādā no nozarēm, kur Latvijā tiek piešķirts doktora grāds.

Vizionāri: Rolands Lappuķe, Ivars Lācis, Sandra Kropa, Gustavs Strenga, Vjačeslavs Kaščejevs.

– Apbalvojums Novadpētniecībā  „Kedas”

Nominācijā „Kedas” apbalvos par aizrautīgu un radošu darbu lokālu teritoriju (novada, ciema, pagasta, pilsētas, tradīciju, utt.) un to kultūras tradīciju izpētē un attīstībā, tādējādi veicinot latviskumu un iesakņotību.

Vizionāri: Kārlis Kazāks, Rūta Jirgensone, Aldis Austers.

– Apbalvojums Tautsaimniecībā „Zemi es mācos”

Nominācijā „Zemi es mācos” apbalvojums 2015.gadā cildinās mazos un vidējos uzņēmumus, kas, izmantojot Latvijas resursu bagātību un daudzveidību, ražo produktus vai rada pakalpojumus ar augstu pievienoto vērtību un spēj tos eksportēt.

Vizionāri: Ēriks Hānbergs, Daina Bruņiniece, Baiba Mikāla, Aigars Rostovskis.

– Apbalvojums nominācijā Bērni un jaunieši “Rabarbers”

Nominācijā “Rabarbers” 2015.gadā tiks cildināts kāds jaunietis vai jauniete vecumā no 13 līdz 25 gadiem, kura dzīvē un darbībā izpaužas visas apbalvojuma vērtības.

Vizionāri: Jānis Šipkēvics Jr., Rūdolfs Mings, Ilga Reizniece, Līga Rudzīte, Renārs Zeltiņš.

– Apbalvojums nominācijā Dzīve literatūrā “Bize”

Nominācijā “Bize” 2015.gadā cildinās autorus par pēdējos divos gados izdotiem daiļliteratūras darbiem. Autorus pieteikt var darbu izdevējs.

Vizionāri: Māra Zālīte, Līga Blaua, Aivars Berķis, Aija Melle un Ieva Kolmane.

Pieteikties vai tikt pieteikts var indivīds vai cilvēku grupa, kas ar izciliem sasniegumiem darbojas attiecīgajā nozarē un atbilst Apbalvojuma vērtībām.

Pieteikšanās no 6.janvāra līdz 2015.gada 13.februāra 17:00 (Rīgas laiks).

 

 

Ināra Kehre in fonda "Viegli" padomes locekle un projekta vadītāja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *