Dublinā diskutē par aktualitātēm diasporas jomā

19. un 20. septembrī Dublinā Latvijas vēstniecībā Īrijā notika Eiropas Latviešu apvienības (ELA) biedru organizāciju sapulce. Atklāšanā ievadvārdus teica Latvijas vēstnieks Īrijā Dr. Gints Apals, aicinot ELA sadarboties ar visiem un ikvienu latvieti Eiropā. Ārlietu ministrijas (ĀM) speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Pēteris Kārlis Elferts organizāciju pārstāvjus informēja par ĀM aktivitātēm diasporas jomā.

Speciālo uzdevumu vēstnieks pastāstīja par ministrijas un Latvijas vēstniecību šogad īstenotajiem projektiem latviešu mītnes zemēs kultūras, izglītības, zinātnes, ekonomikas un sporta jomās, kā arī diasporas pasākumiem Latvijā. Viens no nozīmīgākajiem notikumiem, pulcējot latviešus no dažādām pasaules valstīm, bija Rīgā notikušais Otrais Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums, ko ministrija organizēja sadarbībā ar Pasaules Brīvo latviešu apvienību.

Pēteris Kārlis Elferts uzsvēra diasporas jauniešu organizāciju veidošanās un aktivitāšu nozīmi. 2015. gadā, vēstniecībām sadarbojoties ar latviešu biedrībām, notikuši jauniešu forumi Londonā, Briselē, Dublinā un Rīgā. Speciālo uzdevumu vēstnieks tāpat sniedza informāciju par Latvijas pārstāvniecību atbalstu Latvijas valstspiederīgajiem Latvijas pilsonības un dubultpilsonības jautājumu kārtošanā, kā arī Latvijas valstspiederīgo interešu aizstāvību un konsulāro pakalpojumu nodrošināšanu ārvalstīs.

Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas centrs, kas darbojas ar ĀM atbalstu, 2015. gadā īstenojis pētījumus diasporas un migrācijas jomā, kā arī organizējis dažādas konferences un seminārus. Šī gada oktobrī, piemēram, notiks konferences par diasporas tūrismu, kā arī diasporas bērniem un jauniešiem.

Sadarbojoties ar ELA, šogad Rīgā ministrija organizēja konferenci „Par diasporas un migrācijas jautājumiem Eiropas Savienībā”. Tā notika Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā.

ĀM stiprinājusi arī komunikāciju ar diasporas organizācijām un medijiem. Šogad Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sadarbībā ar ministriju organizēja otro konkursu par sižetu un raidījumu veidošanu elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos par diasporas tematiku.

Noslēgumā Pēteris Kārlis Elferts uzsvēra nozīmīgo diasporas lomu un tās iesaisti gaidāmajos Latvijas simtgades pasākumos.

ELA biedru organizāciju sapulci Dublinā organizēja ELA un Latviešu biedrības Īrijā. Sēdē piedalījās 21 dalībnieks no organizācijām Īrijā, Vācijā, Lielbritānijā, Luksemburgā, Zviedrijā, Beļģijā, Austrijā un Francijā.

Latvijas vēstniecība Īrijā

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *