Diasporas skolotāju kursi šogad notiek Rēzeknes novadā

No 26.jūlija līdz 28.jūlijam Rēzeknes novada “Ezermalā” norisinās diasporas nedēļas nogales skolu skolotāju un ārvalstu augstskolu mācībspēku tālākizglītības kursi, kuros pulcējas ap 50 skolotāju no visas pasaules. Kursos skolotāji domā un runā par latviskuma saglabāšanu, dubultās identitātes apdraudējumu latviskumam, vērtībām 21.gadsimtā, Millenium paaudzes bērniem, latviešu valodas mācīšanas metodiku un tālmācības iespējām.

Tālākizglītības kursi norit jau ceturto gadu un tos organizē Latviešu valodas aģentūra sadarbībā ar Pasaules brīvo latviešu apvienības pārstāvjiem.

Lai nodrošinātu kursu satura plašāku pieejamību, 2014.gadā tika aizsākta tradīcija lekcijas un nodarbības filmēt. Tas sniedz iespēju savas zināšanas papildināt gan tiem diasporas izglītības darbiniekiem, kas uz Latviju nevar atbraukt, gan arī tiem jaunajiem skolotājiem, kas tikai vēl sāks darbu nākotnē. Tāpat lekciju arhīvs ļauj veidot katru gadu jaunu kursu programmu, neatkārtojot jau iepriekš izskatītās tēmas. 2014. un 2015.gada ieraksti ir pieejami Māci un Mācies vietnē.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *