Diasporas skoliņu iesaiste Ziemassvētku akcijā Latvijas senioriem

Tiešās pārvaldes iestādes Latvijas institūts (turpmāk – LI) ikdienā strādā pie dažādiem komunikācijas projektiem, kuri veicina Latvijas pozitīvu atpazīstamību ārvalstīs.

Š.g. jūlijā LI aizsāka sociālo kustību #GribuTeviApakaļ ar mērķi veicināt pasaulē dzīvojošo tautiešu saiknes stiprināšanu ar Latviju. Pēc tikšanās klātienē ar daļu no Jums Diasporas skolotāju kursos 27. jūlijā Latgalē, pie Rāznas ezera, guvām daudz jaunu ideju un iedvesmas šīs iniciatīvas tālākai attīstībai.

Šīs kustības ietvaros LI aicina pasaules latviešu skoliņas iesaistīties sociālā akcijā – veidot un nosūtīt personīgas Ziemassvētku apsveikuma kartītes Latvijas sociālās aprūpes centros mītošajiem senioriem, lai iepriecinātu vientuļos Latvijas cilvēkus un stiprinātu ārvalstīs dzīvojošo latviešu izcelsmes bērnu saikni ar Latviju. Saskaņā ar LI pieejamo informāciju, šobrīd Latvijā ir 23 sociālās aprūpes centru ar 2073 iemītniekiem.

Aicinām diasporas skolu skolotājus informēt par šo akciju savas skolas bērnus un viņu vecākus. Aicinājumam apakšā pievienots Latvijas sociālās aprūpes centru saraksts, lai intereses gadījumā varat izvēlēties, kuram no aprūpes centriem Jūsu pārstāvētā diasporas skoliņa vēlētos sūtīt apsveikumus.

Lūgums līdz š.g. 3. oktobrim informēt Latvijas Institūtu par Jūsu izvēlēto aprūpes centru, rakstot e-pastu ar norādi Ziemassvētku akcija, un norādīt paredzamo apsveikumu skaitu, ko skoliņas audzēkņi varētu sagatavot. Latvijas Institūts sazināsies ar Jums par tālākajiem organizatoriskajiem soļiem, lai nodrošinātu, ka uz Ziemassvētkiem Latvijas seniori saņem diasporas skolu bērnu īpaši viņiem radītas apsveikuma kartītes.

Papildus informācijai par kustību #GribuTeviAtpakaļ aicinām Jūs apmeklēt LI mājas lapu un sekot līdzi Facebook kontam.

Aiva Rozenberga

Latvijas Institūta direktore

Sociālās aprūpes centru saraksts: Rīgas sociālās aprūpes centrs “Gaiļezers”, “Lubānas veselības un sociālās aprūpes centrs”, Cesvaines SA nodaļa, SAC “Alūksne”, SAC “Tērvete”, Pansionāts “Madliena”, Pansionāts “Valmiera”, Rīgas sociālās aprūpes centrs “Mežciems”, SAC “Trapene”, SIA “Pansionāts Rokaiži”, Viļakas SAC, SIA “Aprūpes nams “Urga”, Pansionāts “Lauciene”, PSIA “Veselības un sociālās aprūpes centrs – Sloka”, SAC “Senliepas” Ķegums, SAC “Rugāji”, VĻM “Cerība”, Pansionāts “Ābeles”, Barkavas pansionāts, Dzelzavas pansionāts, SARC “Rūjienas senioru māja”, PASAM Gauja, BNPSAC “Atpūtas”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *