Diasporas konference šogad notiks 23.un 24. jūlijā Cēsīs

Latvijas Kultūras ministrija aicina reģistrēties dalībai konferencē „Latvieši pasaulē – piederīgi Latvijai un savam novadam”, kas 2015.gada 23.–24.jūlijā notiks Cēsīs un kuras laikā tiks izskatīti gan ar dzīves materiālajām un praktiskajām vajadzībām, gan identitātes apzināšanos un stiprināšanu saistīti jautājumi. Konferenci organizē Kultūras ministrija un Cēsu novada dome, sadarbības partneri – Ārlietu ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Pasaules brīvo latviešu apvienība un Īrijas-Latvijas Tirdzniecības kamera.

Konferences mērķis ir turpināt dialogu starp ārvalstīs dzīvojošajiem latviešiem, Latvijas valsts iestādēm un sabiedrību latviskās identitātes saglabāšanai un saišu stiprināšanai ar Latviju.

Šī būs jau piektā gadskārtējā konference, taču pirmā, kura tiek organizēta ārpus Rīgas. Tā nav nejauša izvēle – nereti tieši pašvaldība vai novads asociējas ar mājām, dzimtu saknēm, tas ir pamats piederības sajūtai, vieta, kur vēlamies izjust komfortu un drošību, saprast notiekošo lietu kārtību, gūt iespēju izteikt savas vajadzības.

Konferences pamattēmas nosacīti sadalītas divās lielākās grupās: dzīves materiālās jeb praktiskās vajadzības un identitātes apzināšanās un stiprināšana, sīkāk iedaloties tādās tēmās kā Pašvaldību saites ar novadniekiem, Uzņēmējdarbības attīstība, Mobilitāte un piederība – XXI gs. realitāte, Aktualitātes izglītības jomā, Kultūras dzīves vajadzības, Latvijas simtgade – kopības apzināšanās un iespēja sadarbībai. Konferences pirmajā dienā, 23.jūlijā, notiks darbs paralēlajās grupās, savukārt konferences otrā diena, 24.jūlijs, pilnībā tiks veltīta diskusijām, darba grupu secinājumiem un neatliekamajiem jautājumiem. Viena no diskusijām būs veltīta Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta īstenotajam pētījumam „Latvijas emigrantu kopienas: nacionālā identitāte, transnacionālās attiecības un diasporas politika”. Plānots pārrunāt arī jautājumu par kopējas komunikācijas telpas ar tautiešiem attīstību.

Līdzdalību konferencē lūdzam pieteikt līdz š.g. 3.jūlijam, elektroniski aizpildot pieteikuma anketu un norādot veikto izvēli attiecībā uz darba grupu. Vietu skaits konferencē ir ierobežots!

Lūdzam ņemt vērā, ka organizatori ceļa un uzturēšanās izdevumus nesegs. Organizatori plāno nodrošināt autobusu, kas vienreiz dienā dalībniekus no Rīgas nogādās Cēsīs, un pēc tam – arī atpakaļ. Tāpat konferences dalībniekiem paredzētas atlaides viesnīcu rezervēšanai nakšņošanai Cēsīs vai to tuvumā, Priekuļos.

Neskaidrību gadījumā, jautājumus lūdzam sūtīt uz adresi diasporaskonference@km.gov.lv.

Praktiska informācija un konferences darba kārtība reģistrētajiem dalībniekiem tiks nosūtīta pirms konferences.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *