Briseles Latviešu teātra viesizrāde Ženevā

Šā gada pavasarī Briseles Latviešu teātris tika iestudējis lugu “Meduspoc draugam” pēc grāmatas par Vinniju Pūku motīviem. Izrādes režisors ir Pēteris Ancāns, un tās pirmizrāde notika 5.aprīlī Briselē.

14.maijā Briseles teātris ieradās viesizrādē Šveicē, ciemojoties pie Ženēvas latviešu skolas bērniem. Latvijas misija ANO Ženēvā atbalstīja šo kultūras notikumu, nodrošinot telpas izrādes norisei. Liels paldies jāsaka Latvijas goda ģenerālkonsulam Šveicē Ragnāram Granelli par dāsno finansiālo atbalstu izrādei.

Briseles Latviešu teātra aktieru stāstā mazais zēns – Kristofers Robins – ir jau pieaugušais, kurš daudz strādā un ne tik bieži priecājas. Jaukais bērnības laiks paliek aizvien tālāka pagātne, līdz reiz sapnī Kristoferu Robinu (Dzintars Kauliņš) apciemo bērnības draugi – Pūks (Toms Torims), Sivēns (Ilze Baranovska), Trusītis (Baiba Kauliņa), Kenga (Kristīna Šmite-Pirotta), Rū (Ričards Klimovičs), Tīģeris (Maija Liepiņa), Ēzelītis Ī-ā (Lauma Rode) un Pūce (Zelma Martinsone)—kuri atgādina, ka reizi pa reizei ikdienas rūpes jānoliek malā un jāļaujas sapņiem. Aktieri un režisors ir lieliski pastrādājuši—ir jaukas dekorācijas, skaisti tērpi un izdevies grims, aktieri strādā no sirds, un izrāde ir pilna mīļuma.

Ženēvas latviešu svētdienas skolā mācās 20 dažāda vecuma bērni. Pati latviešu kopiena ir neliela, un kopienas regulārie kontakti parasti aprobežojas ar 18.novembra un Jāņu svinēšanu, kā arī latviešu skolas nodarbībām. Tāpēc noskatīties teātra izrādi vietējiem latviešu bērniem bija liels notikums, jo ne visiem ir iespējas doties uz teātri Latvijā.

Briseles Latviešu teātra viesizrāde Ženēvā ir ievērojams notikums, kas apliecina gan teātra amatieru aktieru vēlmi ar savu nesavtīgo darbu sagādāt prieku latviešu jaunajai paaudzei, gan dažādu Eiropas valstu latviešu kopienu vēlēšanos un iespēju sadarboties.

Ženēvas bērniem izrāde sagādāja patiesu gandarījumu, it sevišķi tāpēc, ka pēc izrādes aktieri veltīja laiku sarunām ar bērniem, atļaujot prieku fotografēties kopā ar mīļākajiem tēliem un izpētīt izrādes rekvizītu—Trusīša namiņu. Māksliniece Anna Jeršova piepildīja bērnu vēlmes, krāsojot izrādes mazo apmeklētāju sejas līdzīgas viņu iemīļotajiem varoņiem. Ar lielu gandarījumu par redzēto, pilni ar jauniem iespaidiem un ar ēzelīša Ī-ā dzimšanas dienas svinībām sarūpētās kūkas gabalu vēderā mazie (un lielie skatītāji) devās mājup, kļuvuši par vienu latviskuma pēcpusdienu bagātāki.

Dace Mažeika, Ženēvas latviešu skolas vadītāja

Description of image

Latviešu bērni Ženēvā ar interesi skatās Briseles Latviešu teātri. Foto: Kārlis Bogens

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *