Austrālijas 3×3 saiets 2014. g. janvārī – ar īpašu viesi Artūru Uškānu

Aicinām visus uz nākamo 3×3 Melburnā – Tulangi. Saieta vietas adrese: 235 Spraggs Road, Toolangi, Vic, 3777. Vieta ir klusa, pasakaina, ar latvisku (baltu bērzu, ozolu un liepu koku) pieskaņu. Apmešanās būs ērta, jo mājiņu ir pietiekoši un tās ir piemērotas gan ģimenēm, gan individiem.

Mazs ieskats par mūsu ciemiņiem no Latvijas.  Viens no tiem ir mūziķis, komponists, dzejnieks, folklorists, pasniedzējs Artūrs Uškāns. Artūrs vada latgaļu etnoroka grupu “Laimas muzykanti” un ir grupas „Patrioti.lg” dalībnieks. Spēlē visu – akordeonu, ermoņikas, kokli, dūdas, stabuli, mandolīnu, elektroniskos taustiņinstrumentus, ģitaru, bungas u.c.

Artūrs arī raksta apdares dziesmām un tikko aizvadītajos Dziesmu un Deju svētkos, pat apdares dejām. Divas dejas Artūra mūzikas apdarē: Meitu māte, J.Ērgļa choreografija un Spieķītis, M.Simsones choreografija, tika dejotas gan Daugavas stadionā, gan Lielajā estrādē, kur viņš pats arī bija klāt. Tātad mākslinieks ar lielu pieredzi. Tomēr viena ļoti svarīga dotība, kas piemīt Artūram, ir saistīt un aizraut cilvēkus. Un tieši tāpēc esam aicinājuši viņu piedalīties mūsu ģimeniskajā un draudzīgajā 3×3 saietā, ar devīzi “Kas kait man nedzīvot!”

Artūrs ir iekarojis daudzu Austrālijas latviešu sirdis ar savu vispusīgo un vienreizējo pieeju mūzikai. Viņš ir pazīstams AZVV apmeklētājiem un visiem, kas ir piedalījušies AZVV izlaidumā, bet daudziem viņš ir pazīstams no tā laika, kad Artūrs pirmo reizi bija Austrālijā  un vadīja jautrus danču vakarus.

Man, esot Latvijā, bija iespēja ar Artūru tikties un pārrunāt paredzēto 3×3 programmu. Viņš ar lielu entuziasmu un prieku, kopā ar sievu Intu, kura arī būs 3×3 saietā, ir uzņēmies vadīt iepazīšanās vakaru, kas ir ļoti svarīgs, lai visi kopā jūtamies iešūpoti, baudīt latviskas izdarības. Artūrs vadīs arī mūzikas ievirzi un ir lūdzis visus, kam mājās ir kāds instruments un to spēlē, vai kādreiz ir spēlējis, ņemt līdzi. Tātad variet būt droši, ka latviska dziedāšana būs iespējama visiem, gan lieliem, gan maziem.

Uz tikšanos ar Artūru Melburnā!

image

Labajā pusē Artūrs Uškāns sveic skolnieci Kārlu Jaudzemu 2013. gada AZVV izlaidumā. Foto: Pēteris Strazds.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *