Aujam kājas, kravājam somas – pošamies uz Dziesmu svētkiem San Jose, Kalifornijā!

XVI Rietumkrasta Dziesmu svētku gads ir klāt! No 2015.gada 3. līdz 6.septembrim būsim kopā, dziedāsim, dejosim, priecāsimies lielākajā latviešu kultūras forumā ASV – XVI Rietumkrasta Dziesmu svētkos!

Kas tad dalībniekus un skatītājus sagaida Silīcija ielejas Dziesmu svētkos? Dziedātājus un klausītājus aicinām uz plašu kora lielkoncertu. Kopkora koncerta programmā pārstāvēta gan iemīļotā latviešu kora klasika, gan jaunāki darbi, no kuriem liela daļa tapuši tepat, Kalifornijā. Paredzēts arī Garīgās mūzikas koncerts, kas dos iespēju dziedātājiem pierādīt savas spējas izpildot skaistu un sarežģītu kora mūziku, bet klausītājiem tā būs papildus bauda acīm un ausīm. Kora koncertu virsvadītāja ir pieredzes bagātā Ziemeļkalifornijas kora diriģente Zinta Zariņa, kas bija koru vadītāja arī iepriekšējos, XIV Rietumkrasta Dziesmu svētkos Sanfrancisko 2003.gadā. Tradicionāli paredzēts arī Tautas deju uzvedums. Gaidām visus deju entuziastus gan kā dalībniekus deju lielkoncertā, gan ar katras kopas īpašo priekšnesumu – „ciemakukuļa” deju. Tāpat kā iepriekš, deju lielkoncerta vadību uzņēmusies Aija Ivonna Turaids. Apvienojot pieredzējušo vadītāju lietpratību ar dziedātāju un dejotāju aizrautību, kora un tautas deju koncerti solās būt profesionāli sagatavoti un emociju piepildīti!

Kā jau vienmēr, plaši tiks pārstāvēti arī citi skatuves mākslas veidi. Skatītājus iepriecinās Latvijas aktieri ar viesizrādi, kurā kopā ar lugas varoņiem varēsim gan paskumt par dzīves nedienām, gan pasmieties paši par sevi, gan atviegloti uzelpot „laimīgās beigās”. Dienu vēlāk visi aicināti uz populārās mūzikas koncertu „Te nu mēs esam”, kurā uzstāsies Losandželosas mūzikas zvaigznes Lolitas Ritmanes vadībā.

Piektdienas rītā paredzēta XVI Rietumkrasta Dziesmu svētku Mākslas izstādes atklāšana. Izstādes tēma: „Vakar, šodien un rīt”. Tās koordinatori aicina pieteikt izstādei darbus, kuri atspoguļo mākslinieku personisko pārdzīvojumu kā latvietim un latviešu domubiedram Amerikā.

Neatņemama mūsu kultūras sastāvdaļa ir arī tautas lietišķā māksla, tāpēc visu Dziesmu svētku laiku darbosies Svētku tirdziņš. Aicinām latviešu daiļamatu meistarus piedalīties tirdziņā, lai atmiņai par svētkiem katrs varam aizvest mājās kādu skaistu latviešu amatniecības darbu.

Dziesmu svētkos mūs vieno ne tikai dziesma, deja un māksla, bet arī lielais atkalredzēšanās prieks, kad satiekam gadiem neredzētus draugus, vecos skolasbiedrus, radus vai ģimenes piederīgos, kurus ikdienā šķir lielie Amerikas attālumi. Svētku rīkotāji ir padomājuši par to, lai dalībniekiem un apmeklētājiem būtu iespēja tā „pa īstam” izpriecāties vairākās ballēs un saietos. Ir paredzēta iepazīšanās balle, jauniešu saiets, organizāciju tikšanās, svētku vakariņas, svētku balle un pirms mājup došanās – atvadu brokastis. Nav aizmirsts arī par mazajiem svētku apmeklētājiem, kuri tiek lūgti uz īpaši viņiem sarīkoto „Bērnu rītu” sestdienas priekšpusdienā.

Plašas un skaistas telpas ir sagādātas gan koncertiem, gan visiem citiem svētku pasākumiem, un, liekas, padomāts par visu, lai svētki izdotos.

Dziedātāji un dejotāji, aktieri un mūziķi, amatnieki un mākslinieki, gaidām jūsu pieteikumus dalībai XVI Rietumkrasta Dziesmu svētkos!

Mīļie skatītāji, gaidām jūs skaistajā Kalifornijas Silīcija ielejā! Nāciet paši un ņemiet līdzi draugus un ģimenes locekļus.

Sekojiet jaunumiem par Dziesmu svētkiem mūsu mājas lapā www.latviansongfest.org. Dziesmu svētku mājas lapā jau tagad varat rezervēt viesnīcu, kā arī atradīsiet dalībniekiem nepieciešamos kontaktus. Turpmāk mājas lapā publicēsim pieteikšanās anketas, informāciju par biļešu iegādi un visus aktuālos dziesmu svētku jaunumus.

Sekojiet dziesmu svētku norisēm arī Facebook lapā: XVI Rietumkrasta Dziesmusvētki / XVI West Coast Latvian Song Festival.

Uz tikšanos pavisam drīz, 3.septembrī!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *