Ārzemju latviešu skolotāju tikšanās Rīgā pa Ziemassvētku brīvdienām

Pagājušā gada 30.decembrī toreizējā vēl Latviešu valodas apguves valsts aģentūra (šodien Latviešu valodas aģentūra, jeb LVA) tikās latviešu valodas skolotāji, skolu pārstāvji un vadītāji, lai diskutētu par latviešu valodas mācīšanu diasporas skolās. Nu būs jau pagājis gads un arī šogad ar LVA atbalstu skolotājiem ir iespēja tikties Rīgā, lai diskutētu par aktuālām tēmām latviešu valodas mācīšanas procesā un tā organizēšanā diasporā, ziņo LVA pārstāve Daina Laganovska un Cīrihes latviešu skolas “Auseklis” vadītāja Ilze Schorderet.

Tā kā šī ir pašu skolotāju iniciatīva, tad ir iespēja izvēlēties skolotājiem lielākajai daļai piemērotu datumu.

Aptuvenais datums ir 28., 29. vai 30. decembris. Diskusijas vieta būs Rīgā, LVA telpās. Aptuvenais laiks no plkst. 10.00-13.00.

Diskusijas tēma būs “Latviešu valoda ārpus Latvijas valsts robežām”. Paredzēts, ka dienas gaita būs sadalīta divās daļās: 1. Katrs pārstāvis prezentē savu skolu; 2. Aktuāla diskusija par pozitīvo un negatīvo, mēģinājums meklēt kopīgo risinājumu.

Katram dalībniekam lūgts līdzi ņemt:

  • Savas skolas prezentāciju (PowerPoint), kas ilgst aptuveni 3- 5 minūtes. Prezentācijas būs brīvā izpildījumā, iekļaujot aktuālos foto un svarīgākos skolas momentus.
  • Izvērstajai diskusijai lūdzu padomājiet par trim pozitīviem savas skolas pieredzes novērojumiem (panākumi, pasākumi, sadarbība ar Latviju u.c.) un vienu negatīvo novērojumu (aktuālie trūkumi, problēmas, skolas organizēšanas gaitā).
  • Groziņu.

Skolotāji, kuri vēlas piedalīties kopīgajā diskusijā un tikties ar tautiešiem Rīgā, lūdzu, savu pieteikumu sūtīt Dainai Laganovskai (daina.laganovska@valoda.lv; Daina Laganovska, LVA, Lāčplēša iela 35- 5, Rīga, LV-1011) vai Ilzei Schorderet (schorderet@inbox.lv; Ilze Schorderet, “Auseklis”, Mutschellenstrasse 37, 8002 Zürich).

Pieteikumā norādiet:

  • Jums piemērotu datumu (28.12.09., 29.12.09. vai 30.12.09),
  • vārdu un uzvārdu,
  • valsti, kurā strādājat,
  • skolas nosaukumu, dibināšanas gadu, skolēnu vecumposmu.

Pēc pieteikumu apkopošanas par konkrēto tālāko gaitu ziņos līdz š.g. 14. decembrim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *