Ar diasporas organizāciju atbalstu Latvijā šovasar strādā 18 praktikanti

6. jūlijā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās tikās Amerikas Latviešu apvienības (ALA) sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju izveidotās vasaras prakses dalībnieki – 18 jaunieši no ASV, Kanādas un Austrālijas.

„Pavadi vasaru Latvijā programma ir vienreizēja iespēja ārpus Latvijas dzimušiem un augušiem jauniešiem pavadīt vasaru Latvijā un iziet praksi kādā no Latvijas kultūras vai izglītības iestādēm un iegūt vērtīgu pieredzi, kas vēlāk noderēs akadēmiskā un profesionālā dzīvē,“ skaidro Amerikas latviešu apvienības Kultūras nozares vadītāja Līga Ejupe. Programma tika izveidota 2015. gadā sadarbībā starp Amerikas latviešu apvienību un Latvijas Kultūras ministriju. Tā ir pirmā šāda veida pēc diasporas organizāciju pašiniciatīvas izveidota un arī finansiāli atbalstīta programma, kas paver iespēju jauniešiem vecumā no 19 līdz 29 gadi uzturēties un gūt profesionālu pieredzi Latvijā, vienlaikus uzlabojot savas latviešu valodas zināšanas un stiprinot piederību Latvijai.

Pagājušā gada rīkotajā programmā piedalījās 16 jaunieši no ASV un Kanādas, no kuriem divas jaunietes saņēma pastāvīga darba piedāvājumu un palika dzīvot un strādā Latvijā. Šogad prakses programmā piedalās 15 jaunieši no Ziemeļamerikas un trīs jaunietes no Austrālijas.

Ja Jums ir interese sazināties ar kādu no prakses programmas dalībniekiem vai mentoriem, lūdzu, rakstiet vai zvaniet!

Ilze Garoza
Pasaules brīvo latviešu apvienības
(PBLA) ģenerālsekretāre
E-pasts: ilze.garoza@pbla.lv
Tālr. + 371 29123329

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *