Amerikas latvieši apmeklē vēlēšanu iecirkņu vadītāju apmācības

Iecirkņu vadītāju kursas apmeklētāji

Vašingtonā noslēdzies seminārs ASV izvietoto Saeimas vēlēšanu iecirkņu vadītājiem. Vēlēšanu iecirkņu vadītāju apmācību kursu Vašingtonā dalībnieki: pirmajā rindā no kreisās puses, Jānis Kukainis (Amerikas latviešu apvienības Informācijas nozares vadītājs), Juris Poikāns (Latvijas vēstniecības Vašingtonā vadītāja vietnieks), Aina Venta (Milvoki), Arnis Cimdars (Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdis), Taira Zoldnere (Sanfrancisko), Maija Strēlnieks (Milvoki), Līga Jekabsone (Detroita), Ilgvars Jēkabsons (Detroita), Sigita Puriņa (vēstniecības Konsulārās daļas vadītāja); otrajā rindā Paulis Kalniņš (Sietla), Ernests Venta (Milvoki), Sandra Gulbe (Losandželosa), Marks Liepa (Filadelfija), Vilnis Strēlnieks (Filadelfija), Andrejs Ķīsis (Klīvlande), Juris Mežinskis, (ALAs priekšsēdis), Laura Ramanis (Latvijas goda konsule Mineapolē), Marcis Voldiņš (Bostona), Jānis Vilciņš (Cikāga); trešajā rindā Andrejs Baidiņš (Filadelfija), Juris Raudseps (Bostona), Andris Ritums (Sv. Pētersburga), Indra Halvorsone (Mineapole), Ivars Mičuls (Losandželosa), Ivars Petrovskis (Grandrapidi); aizmugurē Andris Bērziņš (Indianapole) un Zigurds Rīders (Daugavas vanagu ASV priekšsēdis). (Foto: Latvijas Republikas vēstniecība ASV)

Vairāk nekā 20 cilvēku no ASV pilsētām, kurās tiks izvietoti 10. Saeimas vēlēšanu iecirkņi, ieradās Vašingtonā 13. un 14. augustā, lai piedalītos Amerikas latviešu apvienības (ALA) un Latvijas vēstniecības rīkotajos iecirkņu vadītāju apmācību kursos, ziņo LR Ārlietu ministrija.

Kursus vadīt bija atbraucis Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars. Dalībnieku vidū bija arī ALAs valdes priekšsēdis Juris Mežinskis, Latvijas goda konsule Mineapolē Laura Ramanis un Daugavas Vanagu apvienības ASV Zemesvaldes priekšsēdis Zigurds Rīders. Pasākuma namatēvs bija Latvijas vēstniecības vadītāja vietnieks Juris Poikāns.

Atklājot apmācības, ALAs priekšsēdis pateicās visiem dalībniekiem, kas uzņēmušies šo darbu. Viņš uzsvēra, ka tā arī ir milzīga atbildība Latvijas valsts priekšā, lai vēlēšanas ASV noritētu gludi, bez noteikumu pārkāpumiem un, lai tiktu attaisnoti ALAs panāktie un Ārlietu ministrijas izveidotie 15 vēlēšanu iecirkņi.

“Paldies visiem, kas sabraukuši, arī vēstniecībai un ALAs Informācijas nozarei par lielo darbu šo pasākumu sagatavojot,” teica Mežinskis. “Bez velētajiem demokrātija ir bezvērtīga. Ceru, ka lielais vēlēšanu iecirkņu skaits ASV un šīs apmācības palīdzēs Latvijas pilsoņiem pārvarēt pašreizējo apātiju un piedalīties vēlēšanās viskuplākajā skaitā!”

Apmācības ilga visu dienu un to noslēgumā vēstniecībā pat tika izveidoti divi vēlēšanu iecirkņi, izveidotas divas komisijas un dalībniekiem divu stundu garumā bija iespēja praktiski izmēģināt ko nozīmē būt komisijas loceklim vēlēšanu dienā, skaitīt balsis, plusiņus, svītrojumus, kā arī ziņot rezultātus uz Latviju.

“Šīs apmācības bija nopietns izaicinājums katram dalībniekam,” teica ALAs Informācijas nozares vadītājs Jānis Kukainis, uzsverot, ka visvērtīgākais bija tas, ka atbildīgie darbinieki no visām pilsētām varēja sanākt vienkopus, iepazīties personīgi, uzņemt kontaktus un kopā izjust vēlēšanu procesa atbildības.

Gatavošanās Latvijas Republikas 10. Saeimas vēlēšanām ir bijis galvenais ALA projekts šovasar, ziņo Ārlietu ministrija. Tā ietvaros tika panākta un aizvadīta pārvietojamo pasu darbstaciju tūre septiņos latviešu centros ASV, kuras rezultātā 709 Latvijas pavalstniekiem bija iespēja pieteikties jaunajai pasei. Kā pārsteigumu un pateicību par labo sadarbību, vēstniecības Konsulārās daļas darbinieki bija steidzīgā kārtā sarūpējuši un atgādājuši uz ASV Kukaiņa jauno pasi, ko konsule Sigita Puriņa svinīgi pasniedza kursu atklāšanas ceremonijā.

“Šis pasākums vēlreiz pierādīja, ka kopā strādājot varam paveikt daudz labu darbu,” teica Poikāns, kurš vēstnieka Andreja Pildegoviča atvaļinājuma laikā bija atbildīgs par pasākuma gaitu un izdošanos no vēstniecības puses.

Vēlēšanu iecirkņi ASV tiks izvietoti Vašingtonā, Ņujorkā, Detroitā, Mineapolē, Klīvlandē, Sanfrancisko, Losandželosā, Bostonā, Čikāgā, Sv. Pēterburgā, Sietlā, Indianapolē, Filadelfijā, Grandrapidos un Milvokos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *