Īrijas latviešu skola grasās paaugties

Dublinas latviešu skola “Saulgriezīte” šogad varētu piedzīvot lielas pārmaiņas, piesaistot vēl skolotājus, uzņemot vēl skolēnus un varbūt pat atvērot jaunu nodāļu, ziņo Latviešu Biedrības Īrijā interneta lapa.

Pateicoties Latvijas Republikas vēstniecības Dublinā iniciatīvam, skola atvērta 2005.g. maijā. Tā kalpo Dublinas latviešu kopienai. Oficiāli dati liecina, ka visā Īrijā tagad dzīvo un strādā ap 20 000 latviešu, lai gan ir skaidrs, ka tur atrodas daudz vairāk tautiešu.

Kā ziņo biedribas mājas lapa www.lbi.ie, skola arī šogad saņēma finansiālu atbalstu no Latvijas Republikas Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāta.

Skola tagad meklē pasniedzēju darbam ar mazākajiem bērniem, kas piedalītos programmā “Mazā Saulgriezīte”. Tiek meklēti arī pasniedzēji vecākiem bērniem. Vēl pastāv iespēja, ka atsevišķu skolas grupu varētu nodibināt Swords pilsētā, ziemeļos no Dublinas, kur dzīvo daudz latviešu.

Interesenti lūgti sazināties ar Latviešu Biedrības Īrijā Izglītības jomas vadītāju Viju Vīganti, vijucha@inbox.lv.

Andris Straumanis is a special correspondent for and a co-founder of Latvians Online. From 2000–2012 he was editor of the website.

One thought on “Īrijas latviešu skola grasās paaugties

  1. Esmu sākumskolas skolotaja no Latvijas. Esmu slima ar savu darbu-patik mācīt bērnus, un būt ar tiem kopa. Neredzu nekādu nākotni paliekot tepat. Man ir viss ko sieviete var vēlēties – vīrs,bērni,māja – bet ar skolotājas algu drīz nespēsu nomaksāt mājas kredītu. Brīziem gribas visu pamest, un laisties prom…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *